Miksi

tavallisten palkansaajien pitäisi tyytyä maltillisiin palkankorotuksiin tai jopa nollalinjaan kun eduskunnan työntekijät saavat 450 euron korotukset maaliskuussa ja ylimenevän osan syksyllä.
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se alle yksi prosentti kansastamme voisi niin vahvasti, kuin se nyt voi ja vieläkin vahvemmin. Kyllä moniosaajat tässä hallintakoneistossa ja sen vasalleina ovat palkkionsa ansainneet, vai ovatko sittenkään?

Äänestä
  • mukaan mitataan osaamista tai tarpeellisuutta niin saattaa käydä joku päivä niin ettemme me pienipalkkaiset osaa edes töihin lähteä, tehkööt työt nämä viisaat päättäjät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


meidän kirjoitti:

tavallisten palkansaajien pitäisi tyytyä maltillisiin palkankorotuksiin tai jopa nollalinjaan kun eduskunnan työntekijät saavat 450 euron korotukset maaliskuussa ja ylimenevän osan syksyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu