kaupungin hallitus saamassa

potkut

loppuu tuo herrojen röystäilyt.siihen pystytte.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200903259301448_uu.shtml

Ulvilan kaupunginhallitus saamassa potkut
Keskiviikko 25.3.2009 klo 19.59

Satakuntalaisen Ulvilan kaupunginhallitus on saamassa potkut kesken toimikauden.

Tapauksen taustalla on kärhämä kuntaliitoksesta Nakkilan, Kokemäen ja Harjavallan kanssa. Ulvilan valtuusto hyväksyi liitossopimuksen joulukuussa, mutta päätös riitautettiin ja palautettiin valtuustoon. Maaliskuussa valtuusto päätti irtisanoa liitossopimuksen.

Kaupunginhallitus ei pannut päätöstä täytäntöön, minkä seurauksena 19 valtuutettua teki aloitteen kaupunginhallituksen erottamisesta.

Kaupunginvaltuusto päätti ylimääräisessä istunnossaan keskiviikkoiltana asettaa valiokunnan valmistelemaan kaupunginhallituksen erottamista. Päätös syntyi äänin 20-15.

Valiokunnan on saatava työnsä valmiiksi huhtikuun puoleenväliin mennessä, jonka jälkeen valtuusto tekee lopullisen päätöksen erottamisasiassa.

1

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gjdfhgdflhglfdhdig

      uudet herrat valitaan tilalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4309
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3243
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      979
    6. 141
      958
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe