loistavaa palvelua

Eilen asioidessani säkylän terkkarissa, sain todella loistavaa palvelua. Iso kiitos henkilökunnalle. Sillon kun oikesati sattuu ja paljon, niin tälläistä palvelua osaa arvostaa.

Kuka takaa minulle yhtä loistavat palvelut uudessa Eurassa?

Toki terveyspalvelut maksavat kunnalle paljon, mutta toimivasta kannattaa maksaa.

Ostaessani vaikka jonkun koneen maksan mielummin toimivasta enemmän, kuin rikkinäisestä mitään...
6436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuulemani mukaan kun uusi Eura perustetaan siirretään Säkylän terveyskeskus samantien Euraniitylle. Samalla kielletään kaikkien Säkyläläisten käynti siellä sekä Euran terveyskeskuksessa.

Uusi Eura palkkaa Säkyläläisille yhden voodooshamaanin joka hoitaa jatkossa yksin entisen Säkylän terveyspalvelut.

Näin ne isot pojat kylällä kertoi joten PELÄTKÄÄ sitä liitosta ;)

Äänestä
  • sitten löytyä uusi työmää säkylästä...

    Äänestä

  • Mitä pidemmälle edetään sitä vauhkommiksi liitostoverit tulevat. Ei olisi ensimmäinen kerta kun niille taas tulisi töttiin. ;-)

    Äänestä

Niin se on, ettei toimivaa saa lähteä nujertamaan huonoksi. Siinä tehdään niin iso virhe, jota ei pystytä korjaamaan.
Olisi hyvä, että Eurakin pystyisi kehittämään oman terveyskeskuksensa, ajan kanssa, nykyistä paremmin toimivaksi. Mutta kun Eurassa on edessä valtava terveyskeskus-vanhainkotihanke, jonka rakentaminen nielaisee 10 miljoonaa, eikä rahaa Euran kunnalla ole, vain velkaa. Eura voisi ottaa toimissaan mallia Säkylästä ja kehittää omaansa, mutta säkyläläiset ja köyliöläiset ovat jo kehittäneet omansa hyväksi, ja sitä ei saa lähteä "tappamaan" kuntaliitoksen avulla.

Äänestä

Nyt on aika kaikkien jotka ovat saaneet hyvää palvelua ja hoitoa terveyskeskuksessa, kertoa siitä kaikille ja etenkin valtuutetuille. Tämä "kuntakriisi" on samanlainen kuin monet oljykriisit tai pankkikriisi ne tulevat ja menevät. Jotka jäävät itsenäisiksi menestyvät huomattavasti paremmin kuin muut. Nyt on aika puhua ja puhua!
Kolmen kuukauden päästä mitään ei ole enää tehtävisä!

Äänestä
  • Ei ole mitään tehtävissä :( Urakka Säkylän terveyskeskuksen siirtämisestä Euraniitylle on jo kilpailutettu. Voodooshamaanilla on jo työsopimuskin.

    Kuulemma Köyliön terveysasema siirretään Hinnerjoelle perustuksineen :( Tilalle tulee Kongosta tuotu henkiparantaja. Ihan pätevä tyyppi vaikuttaisi olevan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


säkylän terveyskeskuksessa kirjoitti:

Eilen asioidessani säkylän terkkarissa, sain todella loistavaa palvelua. Iso kiitos henkilökunnalle. Sillon kun oikesati sattuu ja paljon, niin tälläistä palvelua osaa arvostaa.

Kuka takaa minulle yhtä loistavat palvelut uudessa Eurassa?

Toki terveyspalvelut maksavat kunnalle paljon, mutta toimivasta kannattaa maksaa.

Ostaessani vaikka jonkun koneen maksan mielummin toimivasta enemmän, kuin rikkinäisestä mitään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu