Ikävä kyllä ei putoa Mestikseen

Jormanaama

Ikävä tuottaa pettymys kaikille, jotka Ässien putoamista Mestikseen toivovat, mutta se ei tule tapahtumaan. Vaikka Sport on kova joukkue Mestiksessä, on SM-liigan ja Mestiksen välinen ero kuitenkin niin suuri, että Ässät ei putoa. Valitettavasti. Toivon sydämestäni, että Sport nousisi liigaan ja toisi piristystä ja Ässät lähtisi pelaamaan Sapkoja vastaan ensi kaudella, mutta ei kun ei. Ikävä kyllä Ässät vie Sportin otteluvoitoin 3-0. Toivottavasti lukemat ovat toisin päin, mutta ei se toivominen mitään auta. Mestiksen ja liigan välinen taso on liian suuri.

5

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voittaa loput

      neljä ottelua jotka tuo sarja vaatii.
      Silloin ässät on mestiksessä kolmesta voitostaan huolimatta!

      • edelliseen:

        se on tosi että ero liigan ja mestiksen välillä on suuri, mutta mestiksen ja ässien eroista puhuttaessa minimaalinen jos sitä on lainkaan.


      • voitti...
        edelliseen: kirjoitti:

        se on tosi että ero liigan ja mestiksen välillä on suuri, mutta mestiksen ja ässien eroista puhuttaessa minimaalinen jos sitä on lainkaan.

        kärpät, jypin, jokerit, hifkin tällä kaudella. että se surkeus kyllä lauantaina jo valkenee vaasalaisille.


      • VaasanMaila
        voitti... kirjoitti:

        kärpät, jypin, jokerit, hifkin tällä kaudella. että se surkeus kyllä lauantaina jo valkenee vaasalaisille.

        http://www.sm-liiga.fi/ottelut/tilastot/35533.html

        Muutenkin rosteri vaikuttaa melko pelottavalta...
        -18   Määttä, Tero
        -17   Kivenmäki, Marko
        -15   Damon, Derek
        -15   Salminen, Sakari
        -11   Luomala, Marko
        -9   Rasmussen, Erik
        -7   Jyrkkiö, Jesse *
        -7   Peltonen, Pasi
        -7   Tähtinen, Markku
        -7   Mäkinen, Marko
        -7   Pellinen, Ossi
        -6   Huhtanen, Tuomas
        -6   Palomäki, Mikko
        ...

        Eka luku on sitten sarakkeesta ±


      • miten ässät pärjäilee
        voitti... kirjoitti:

        kärpät, jypin, jokerit, hifkin tällä kaudella. että se surkeus kyllä lauantaina jo valkenee vaasalaisille.

        kauden tärkeimmissä otteluissa, joista hävinnyt jo kuusi seitsemästä.

        Mihis se nyt yht äkkiä muuttuis?

        Nämä kun ovat täysin eri pelejä, näissä ei tuurilla enää pärjää (tai tilastovoitoilla joita pakostakin välillä tulee)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      58
      5555
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      96
      4531
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      377
      2688
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      79
      1222
    5. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      334
      1072
    6. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      62
      891
    7. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      28
      863
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      46
      846
    9. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      106
      817
    10. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      52
      799
    Aihe