stevecon"työntekiät"

miten on mahdollista että tuurin vaihtoon menee 1h.ja kahvituntikin taitaa olla TUNTI.
6869
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Menee joskus enemmänkin aikaa.

Äänestä

Matpaus! vi ska ha lite matpaus nu och ta kaffe lite senare.

Äänestä
  • Siis lyhytkätinen ja pitkäjalkainen mies ei kerkee materiaalipaussilla kävellä kahvilaan? Perussuomalaiset selventäkää tai annan äänen Hirvoselle.

    Äänestä

Jos on ruokatunti, kahvitunti, tupakkatunti, jne, niin tietenkin se on TUNTI! Mitä hölmöjä kirjoittelet!?

Äänestä

"En ole katkera, mutta kuitenkin, tuntuu että liikaa menetin".
Tommoseksi sitä ihminen muuttuu kun saa lopputilin työpaikastaan, sen jälkeen kaikki on väärin mitä siellä on tehty, tai oltu tekemättä, et olisi juopotellu niin olisit vielä itsekin viettämässä niitä kahvi ym. tunteja.

Äänestä
  • heh tuata kohta pojat ropisee kovaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kari017 kirjoitti:

miten on mahdollista että tuurin vaihtoon menee 1h.ja kahvituntikin taitaa olla TUNTI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu