voisko joku kertoa miten fisua itse valmistetaan?
joojoo olen kuullut piisin " puoleenlitraan kossuun 2 pussii fishermanii " Mutta pitääkös niitä karkkeja rouhia tms? kauanko annetaan liueta ja entä mitä se " pakastaminen " tai se pakkaseen laittaminen vaikuttaa ?
TYHMÄ(KÖ)?
.. =)
1
621
Vastaukset 1
- Milovat
ite en nyt hirveemmin oo katellu montako karkkia oon murskannu viinan sekkaan, mutta aika monta sinne on kyllä mennynnä. eli oon murskannu karkit ja tunkenu viinan sekkaan, antanu liueta ylleensä huoneenlämmössä sen yön yli ja sit pistäny iltaa varte kylmään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2941199Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3051119Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50948- 106899
- 83877
- 101869
- 108712
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh12559