Pietu ottaa rohkeasti kantaa asioihin

http://pekkasivonen.fi/?cat=137

Tässä uusinta tietoa:
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/01/amnesty_israel_kaytti_sodankaynnissaan_valkoista_fosforia_490297.html

Pietu on aina asioiden edellä. Nyt vaaditaan jo kansainvälisestikin Israelia vastuuseen teoistaan.
7256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kannattaa lukea myös tämä
http://www.pekkasivonen.fi/?cat=136

Pekka tekee rehtiä politiikkaa, eikä populistista tuuliviiripolitiikkaa, jolla koetetaan nostaa vain kannatusta keinoja kaihtamatta.

Pietulainen, AINA

Äänestä
  • Arabit ovat ampuneet tuhansia raketteja Israelin puolelle rauhansopimuksen jälkeen...pitääkö sitä sietää loputtomiin...Lopuksi Israel päätti tuhota pesäkkeet josta terroristijärjestö hamas niitä ampuu...Israelilaiset myös etukäteen ilmoitti siviiliväestölle,että aikovat näin tehdä...että tietävät suojautua...päin vastoin kuin arabit,jotka ovat salakavalia itsemurha-räjäyttelijöitä.

    Äänestä

Pietun kannanotoilla on sama merkitys kuin Liperin suon huuhkajan huhuilulla.
Ei tuommoisilla toisilta kopioiduilla sepustuksilla,joita alle kymmenen ipulaista lukee, maailmaa paljon paranneta.
Etenkin tuntee kirjoittajan,joka vaihtaa mielipiteitä ja puoluetta kaksi kertaa vuodessa.
Yhteiskunnallinen moraalin taso selviää kun seuraa Kauppalehden protestilistaa.

Äänestä
  • Olet säälittävä ääliö, joka ei osaa kirjoittaa koskaan asiaa.

    Äänestä

Lukutaitoon kuuluu mm. luetun ymmärtäminen. Se että huutelee Liperin soilta ja kehuu itseä tällä palstalla, ei tee yhtään mitään. Hanki työpaikka ja maksa verosi, niillä pääset pidemmälle kuin tyhjän tekstin tuottaminen jota kukaan ei lue.

Äänestä
  • ja myös tämä Uljas urvelo.

    Olen myös Nuija!

    Äänestä

Pesonen tietää mistä puhuu,Sinä olet vain pelkkä paskanjauhaja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä tekee Pesonen? kirjoitti:

http://pekkasivonen.fi/?cat=137

Tässä uusinta tietoa:
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/01/amnesty_israel_kaytti_sodankaynnissaan_valkoista_fosforia_490297.html

Pietu on aina asioiden edellä. Nyt vaaditaan jo kansainvälisestikin Israelia vastuuseen teoistaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu