Moikka!
Oletteko kukaan saanut Aktian Xpress lainaa viime aikoina? Millaisilla tuloilla jaa millaisen summan? Miten pian tulee päätös?
Itse postitin hakemuksen viime viikon torstaina. Eilen sanottiin asiakaspalvelusta että ei ole vielä käsitelty. Taitaa olla toivo menetetty lainan suhteen, kun näin kauan kestää?!
Hain 2000 euroa, vuosituloni noin 27 000.
Oletteko kukaan saanut Aktian Xpress lainaa viime aikoina? Millaisilla tuloilla jaa millaisen summan? Miten pian tulee päätös?
Itse postitin hakemuksen viime viikon torstaina. Eilen sanottiin asiakaspalvelusta että ei ole vielä käsitelty. Taitaa olla toivo menetetty lainan suhteen, kun näin kauan kestää?!
Hain 2000 euroa, vuosituloni noin 27 000.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On saatu hyväksyntä parisen viikkoa sitten. Vien hakemuksen suoraan pankkiin, ja sieltä soitettiin parin päivän päästä (olen Aktian asiakas) että lainahakemus oli hyväksytty. Viikon päästä tuli kirjallinen hyväksyntä.
Laina saa 1 tai 2 kertaa kuukausitulot - tapauksesta riippuen.
Luonnollisesti päätökseen vaikuttaa työsuhde, asumismuoto, ikä, ja erityisesti tulot.
Itse en ole Aktian asiakas, joten voi olla etteivät lainaa myönnä. Hain 2000 euroa ja bruttokuukausitulot ovat n. 2200. Saas nähdä miten käy.
Alan kyllä jo menettää toivoni, kai olisivat soittaneet jos olisivat lainan myöntäneet :/
Torstaina ei oltu vielä käsitelty, kun sinne soitin.
Vakkarityö on, joka kestänyt 1,5 vuotta. Omistusasunto on (ja asuntolaina) ja ikää pian 25v.
Tuleeko rahat sitten miten pian tilille?
Kiitos vastauksista!
Kyllä myös ei-Aktian asiakkaat saavat lainaa, kunhan tiedot on ensin tarkistettu. Voi olla että kestää hieman pidempään tarkistaa asiakkaan taustat verrattuna tilanteeseen jossa asiakkaalla on esim. palkkitili ja/tai asuntolainat Aktiassa. Tällöin he näkevät heti asiakkaan profiilin raha-asioiden suhteen, ja näin ollen myös lainan marginaalin on pienempi.
Kyllä ne rahat tilille tulee kunhan on se myöntävä päätös. Siihen voi mennä viikko tai kaksi riippuen tapauksesta ja käsiteltävien anomusten lukumäärästä.
Itselleni myönneet Express laina kahdessa päivässä ja heti olisi saanut rahat tilille. Päädyin siihen että en vielä nosta lainaa vaan myöhemmin ja se hoituu jatkossa yhdellä soitolla.
Niin, ja eivät välttämättä soita laisinkaan vaan päätös tulee postitse. Huomioihan tämä..
Kiitos vastauksista. Soitin tänään Aktian asiakaspalveluun, josta sanottiin että perjantaina on tehty päätös, mutta sitä ei voida pankkisalaisuuden takia sanoa puhelimitse.
Eli pitää odottaa kirjettä.
Epäilen, että en saa lainaa. Jos perjantaina on päätös tehty niin luulisi rahojen näkyvän tänään tilillä. Mutta ei näy :(
Onko kokemuksia, näkyykö rahat miten pian päätöksen teon jälkeen??