Onko ihastuksesi nainen vai mies ja mihin hänessä ihastuit/ olet erityisen ihastunut?
Mihin hänessä ihastuit?
gallupin tapaista
122582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kivoihin hymyileviin kasvoihin ja höpö- höpö juttuihin ;)
Terveisiä vain hänelle ajan taa!
lempeisiin käsiin.
työssään ja oli tosi mukava tehdä töitä hänen kanssaan..Silmät, hymy ja seksikäs ääni vielä siihen lisäksi niin ;)
voi ihastua? Sen päälle, jos on muitakin hyviä ominaisuuksia sitten voi rakastua.
Vaikka rumalla on kuinka paljon sisäistä kauneutta, ei häneen kukaan ihastu.
Karua , mutta totta.
Tarpeeksi vanhaksi huomaat,että kauneus on katoavaista,karua sekin mutta totta.
enkä ole itse ruma.
Rumaan voi hyvinkin ihastua, kun on jutellut ja viettänyt aikaa tämän kanssa. Kyllä se siinä tuleva mahassa tuntuva jännitys ja ilon tunne on ihastumista, ei se mitään rakastumista heti ole.
Tiedän, että joillekin pinnallisille ihmisille on vaikea hyväksyä se, että jotkut oikeasti ihastuvat muuhunkin kuin ulkonäköön. En väitä, että rumaan kuitenkaan samalla tavalla ihastuttaisiin ensi-silmäyksellä kuin kauniiseen, mutta turha väittää, etteikö rumaan voisi ihastua. Henk. koht. olen iloinen taipumuksestani ihastua vasta hetken tuntemisen jälkeen; olisi puuduttavaa jatkuvasti vain ihastua ulkokuoreltaan viehättäviin henkilöihin ja huomata aina, etteivät luonteet kohtaakkaan.
ehkä ulkonäössä eniten silmiin. Luonteesta en tiedä mitään.
ihana ääni puhuessaan ja laulaessaan, ihastuin odottamatta monia vuosia sitten.
ihastuin ääneen, puhetapaan ja lauluääneen. Sen lisäksi huumorintaju, ihan ok ulkonäkö, pilke silmissä ja ihan kaikki kohdallaan.. Multa meni melkein jalat alta..Tää oli se suuri rakkaus ja on edelleenkin, vaikka en häntä vielä ole saanut enkä ehkä koskaan saakaan..
Olen myös ollut rakastunut vähemmän komeaan mieheen, ensin en nähnyt hänessä mitään muuta kuin "kuivan" tyypin , mutta pikkuhiljaa tutustuttuamme tajusin vain eräänä päivänä, että olen ihan korviani myöten rakastunut. Hänelläkin on upea ääni, laulutaidoista en tiedä, mutta minulle ääni ja puhetapa merkitsevät enemmän kuin ulkonäkö. Enkä tosiaankaan tiedä miksi.
Eniten ihastuin hänessä kai hänen luonteeseensa. Hän on hauska omalla, ainutlaatuisella tavallaan, kohtelias, aikuinen, rauhallinen ja hyvin mukava ja huomioon ottava persoona josta monet pitävätkin. Ulkonäössä ehkä ihastuin eniten hänen silmiinsä, pituuteensa ja hieman ennenaikaisesti vanhentuneen oloisiin kasvoihinsa. Musikaalisuudestakaan ei ole kyllä haittaa.
ihastu, vaikka kakslahkeita nurkat täynnä. Lämmin ja kohtelias, positiivisuus, oman tiensä kulkija ja se pilke silmissä hymyn kera. Niin eikä tyrkytä tai tee itseään tärkeäksi millään muotoa.
hänen käsiinsä ja seksikkääseen ääneen sekä silmiin ja miehestä kysymys