ja huono valehtelija ja todella surkea Kepun pomo. Että ihmettelen vaan koska kepulaisten mitta täyttyy Matista.
Minun puolestani Matti saa jatkaa Kepun vaalitappioiden tekemistä ...
Minun puolestani Matti saa jatkaa Kepun vaalitappioiden tekemistä ...
Vastaukset 14
Vanhimmat
siksi että kadehdit ja luet juorulehtiä, sitä seiska raamattuasi, seiska uskossa kun olet.
Vanhanen ei ole luotettava tai vakavasti otettava poliittinen johtaja. Hän on aivan tavallinen ketkuilija. Vanhasen ajamat asiat ovat epäedullisia esim. kansalaisoikeuden ja sananvapauiden kannalta. Vanhanen selvästi ajaa vain pienen, hänelle tarpeellisen eliitin asiaa ja polkee kansaa. Vanhasen kausilla kansalaioikeuksia on poljettu koko ajan. Samalla kansan kerrostumien eriarvousuutta on tieten tahtoen lisätty ja naureskeltu koko asialle. Vanhanen on julma machoileva porvari ja ei edes välitä eikä kykene ajatelemaan Suomen etua kokonaisuutena. Vanhanen ei välitä työkansan tai vallankaan työttömien asioista paskan vertaa.
töihin.
takaisin talikoimaan sitä paskakasaa.
väestössä, niin toki Vanhanen on myös Jumalasi. Sana TYÖ saa kyllä varmaan sinut voimaan pahoin, aivan kuten mustalaisen.
saattaisi olla uskomustesi tarkastelun paikka.
Edellyttäen, että sinulla on enää kykyä siihen.
Maanviljelijöiden vihaaminen ei pelasta sinua mistään sinun omista ongelmistasi. Valitettavasti.
Varhaislapsuuden maalla asuneena tiedän ja tunsin emäntiä, isäntiä, heidän tyttäriään ja poikiaan. Päällimmäisenä on jäänyt mieleen kanssaihmisten ehdoton kunnioitus omaisuuteen, käyttötavaroihin, puhelupauksiin ja n.e. Tällaista en ole koskaan taajamassa kokenut. Nykyistä tilannetta maalla en tiedä, enkä sitä voi tarkoittaa.
Uskomuksista sen verran että minun maallaoloaikana ei ei ulkoovia aina muistettu lukita, eikä tarvinnut. Poikkeuksen muodosti mustalaiset jotka liikkuivat silloin hevospeleillä. Soitto keskusneidille ja hän varoitti edelleen muille.
Naljailuni oli vain ja ainoastaan Vanhaselle. Hän on mielestäni vähintäänkin yhtä tonttu kuin Paasio aikoinaan Työnteon aloitin 14 vuotiaana. Päivääkään en ole vielä ollut työttömänä, vaikka 80 luvulla yritin. Ammatinharjoittajana tahtoo kesälomatkin näkyä utumaisen sumuisena.
Minun uskomukseni on valitettavasti realia.
olen kanssasi samaa mieltä,hallituksen johdosta.
joku kiviniemi näpertelee pk-seudun yhdistämiseksi
ei oo hulludella mitään rajaa missä kuuluu
äänestäjien protesti.
Mihin töihin tässä enää pääsee, kun vanhasen hallitus ajaa Suomea alas.Ei kaikki elä mahti tukiaisilla.
Ole aivan rauhassa, Matti hoitaa kyllä sinunkin hyvinvointia niin, että jaksaisit kuvitella kakkajuttujasi ja vielä kirjoittaa niitä.
Ymmärrätkö? Kuinka kehittymättömän ja muutenkin huonon kuvan annat omasta vakaumuksestasi ja uskomuksistasi ja siitä yhteisöstä johon kuulut. Et varmaan ymmärrä. Sen vuoksi sinulle ei enempää tarvitse kirjoittaa.
Lippos Pate oli pääministerinä vielä parempi: Rikkoi toilailullaan kaksi perhettä ja seisoi sateessa Päivin ikkunan alla kukkakimppukädessä, siinä oli Lipponen pätevimmillään JA DEMARI MEDIA VAIKENI ASIASTA KUIN MUURI JA TEKI LIPPOSESTA OIKEIN NAISSANKARIN !!! Siinäpä oli harkintakykyinen pääministeri, joka otti huomioon virka-asemansa !!
En ole Kepun äänestäjä, mutta tätä viimeistä "naisseikkailua" en panisi Vanhasen piikkiin. Näitä naisia tuntuu riittävän, jotka hakevat julkisuutta keinoista välittämättä. Tässäkin tapauksessa muisti on "palautunut" monen vuoden jälkeen. Kaipa esimerkit vaikuttavat.
Mitähän liukkaita Matilla oli mielessä, kun hän lähetteli monimielisiä viestejään kuntavaaliehdokkaalle?
vaikka vinoilla. Ei vanhasen tarvitse joka lärpille olla kohtelias. Jos on oikea kepulainen kuntavaaliehdokas, hän on johdonmukainen eikä anna itsestään asiattomia viestejä. Tämän tietäen Matti on menetellyt aivan oikein.
Tuollainen temppuilu, että kun onnistuu saamaan teksturin pääministeriltä, niin luulee olevansa niin julkkis, että pitää mennä lehteen kuuluuttamaan. Hei minä sain viestin pääministeriltä, tyyli on todella ymmärtämystä vailla olevan teko, johon ei normaali ihminen ryhdy.