Perussuomalaiset eivät tule nousemaan varteenotettavaksi puolueeksi. Halmeen hölmöilyt olivat jo kansalta unohtuneet, mutta Sinun törppöily muistetaan ja siitä muistutetaan pysyvästi. Mikään asia ei tule käsiteltäväksi, etteikö sen sivussa tai pääasiana käsiteltäisi Sinun aiempia tai nykyisiä typeryyksiä. Jo nyt leipäpuolueestasi on lähtenyt väkeä pois kuka minnekin tai siirtyneet pettyneinä nukkuviin. Romutit kaiken sen, minkä puolueenne aktiivit olivat saaneet rakennettua. Vikaa haettaessa peilisi kertoo vastauksen. Ja mikä parasta, myös sinä itse muistat mokasi koko loppuelämäsi.
Kiitos Halla-aho
Sinun ansiosta
7203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hävettää olla perussuomalainen, mutta jatkan värin tunnustamista ja taistelen Halla-ahon eu-ehdokkuuden nimittämistä vastaan. Nykyään emme enää nouse otsikoihin hyvästä politiikasta, vaan vääristä ihmisistä. Jos Vennamo näkisi tämän touhun, niin häpeäisi hänkin.
Et näköjään ymmärrä ihmisen psyykestä juuri mitään.
Tulet näkemään täysin päinvastaisen reaktion, kuin mitä povaat (ja toivot)....
Osaat varmaan kertoa, miten ja missä asiassa Halla-aho on törppöillyt? Äänestin itse viime vaaleissa perussuomalaisia, mutta en varmasti tee sitä toista kertaa, jos Halla-aho ei nyt muiden puolueiden painostuksen takia pääse ehdokkaaksi.
ei mennyt oikeen putkeen se desanttien roudaaminen maahan :)
HALLA-AHO uskalsi antaa kasvot sille mitä 80 kymmentä prosenttia ajattelee ,jopa presidentti AHTISAARI sanoi maahan muutto politiikkaa on muutettava.Jos osaat lukea muutakin kun median lööppejä,HALLA-AHO kirjoittaa todella hienosti niissä ei ole mitään rasistista.Tämä on ajojahti jonka jokainen omilla aivoillaan ajatteleva tajuaa.
kaipaa varmaan Neuvostoliittoa takaisin?
leivän saa.