Tuo Jussi - Vuorela meinaan -

on kirjoittanut.
Pirnesjärven raiskaajat saa ansaitsemaansa julkisuutta.
4302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

luukusta.

Äänestä

kun törkeydet julkisuuteen toi.

Äänestä
  • että ei ole tietoinen tuosta aikaisemmin julkaistusta tekstistä. Pyhäjokiseutu on se lehti,jossa artikkeli on ollut aikapäiviä.
    Ymmärrän tuon kirjan sisällön, jos se pysyy oman suvun hyppysissä, en muuten.
    Täytyisi varmaan kopioida tuon lehden anti siltä kohdin tähän palstalle, että pitäjäläiset voisi terästää muistiaan ilmaiseksi.
    Mainos oli pettymys.

    Äänestä

  • pirnes parantunu vuosien kuluessa ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvän kirjan kirjoitti:

on kirjoittanut.
Pirnesjärven raiskaajat saa ansaitsemaansa julkisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu