Elämän synnyn ongelma

Tein asiasta aloituksen hakomajaan. En tänne sitä voi enää laittaa, kun olisi massapostitusta ja lisäksi palstan aiheeseen offtopicia liiaksi.

Käykääpä lukemassa miten professori tunnustaa Luojan olleen elämän synnyn takana.

http://hakomaja.net/keskustelu?func=view&catid=26&id=5353#5353
3209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
Aloittaja

Ilma sun professoriakin, se on kuule raamatussa jokaisen luettavissa, siihen meidän tulee uskoa, nyt ja aina Ja Jeesukseen Kristukseen .

Äänestä

Vaikka ei koskaan saataisi selville miten elämä syntyi niin se ei todista, että taivas ja maa syntyivät sotkan munasta vaikka Kalevala niin kertookin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jle-66 kirjoitti:

Tein asiasta aloituksen hakomajaan. En tänne sitä voi enää laittaa, kun olisi massapostitusta ja lisäksi palstan aiheeseen offtopicia liiaksi.

Käykääpä lukemassa miten professori tunnustaa Luojan olleen elämän synnyn takana.

http://hakomaja.net/keskustelu?func=view&catid=26&id=5353#5353

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu