Halla-ahon ainut ja viisas päätös on sopeutua PS:n linjauksiin, sillä siellä hänellä on tulevaisuus, jopa loistavakin. Toinen vaihtoehto olisi riitautua Soinin ja PS:n kanssa, ja kokea Mäenpään kohtalo. Muita vaihtoehtoja ei ole.
H-ahon ainut
vaihtoehto!
5177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tuomio uskonrauhan rikkomisesta ja kiihottamisesta kansanryhmää vastaan ja vetäytyminen politiikasta.
joutui menemään vankilaan maksamattomien kirjastosakkojen vuoksi? :)
kiistämättä kaikille parhain vaihtoehto. Jos Halla-aho vetäytyisi itse EU-ehdokkuudestaan, pitäisi pari vuotta matalampaa profiilia, ja antaisi pahimman myrskyn laantua, olisi hänellä mahtavat mahdollisuudet tehdä 'come back' tuleviin ek-vaaleihin. Ja samalla hän päästäisi PS:n tukalasta tilanteesta johon on sen saattanut.
kannattajien, sepposen selällään olevan mamutuspoliitiikaan stop.
Halla-ahon kannattajat pitää siitä huolen että maassamme saa asioista puhua miten maamakaa, miten pitää jatkossa toimia ettei maahanmuutosta tule ongelma suomenkansalle.
Tämä on suomalaisen perusoikeus eikä valtapuolueitten sanelupolitiikkaa, kekkoslovakian kaavaanmukaista suomettumista, että olkaa hiljaa, ette ymmärrä!
Stasi ajasta, valvonta ja kyttäilystä on päästvä eroon.
Halla-aho on uudenajan ja tulevaisuuden toivo.
että meillä on vielä kaksi vuotta matkaa seuraaviin ek-vaaleihin, ja nekin tekevät PS:stä vasta keskisuuren puolueen - ehkä n. 12%. Vasta sitä seuraavat ek-vaalit 2015 voi nostaa PS:n lopullisesti suurten puolueiden joukkoon. Ja vasta siellä, huipulla, on mahdollista vaikuttaa tämän maan kurssin muutokseen, ei netin blogeissa eikä kaduilla.
Suomessa on maailman pelkurimaisin äänestäjäkunta. Jos mielii saada kansan kannatusta kurssinmuutokselle, sitä pitää houkutella kuin arkaa jänistä porkkanalle. Jos oksa rapsahtaa, jänis loikkii pakoon - samoin äänestäjät.