En keksinyt viestilleni sopivaa paikkaa, joten päätin pistää tänne, kun oireeni ovat migreenin kaltaisia. Olen nyt viikon lääkekuurilla ja lääkkeen sivuvaikutuksena minulla on kolmatta päivää OKSETTAVA olo. Pitäisi kestää vielä neljä päivää, huoh. Osaatteko antaa niksejä, millä voisin edes hiukan helpottaa oloani, tämä on kamalaa. Kiitos etukäteen!
Huono olo, huimaus ja...
Apua kaipaava
32185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Migreenissä on pääkipu ja sitten voi oksettaa tai jos tosiaan on ollut kauan migreeniä sairastava voi saada kohtauksen huononolontunteena ja pahoinvointina.
Eipä taida olla muuta keninoa kuin kestää, jos lääkeuuri on pakko syödä loppuun.
Huimaukseen susitellaan vedenjuontia ja huonoon oloon suolaa kielelle. Kokeile!
Tiedän, migreeni on valitettavasti tuttu. Yleensä otan siihen lääkettä, joten ei näitä poppaskonsteja ole tullut tutkittua. Tuo suolan käyttö oli minulle uusi, täytyypä kokeilla. Kiitos vinkistä : )
...olen KAI jostain joskus lukenut, että Postafen - joka on varsinaisesti matkapahoinvointilääke - voisi auttaa myös muuhun pahoinvointiin. Se on kolmiolääke mutta siihen ei tarvitse reseptiä. Käväise kysymässä apteekista!