Kuka osaisi kertoa, jos otan lainaa 4000e, niin mistä saan sellaisen summan matalalla korolla? Laina-aika olisi 5 vuotta.
Korot ovat huikeita. Kiitos kun autat!
Korot ovat huikeita. Kiitos kun autat!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos omistat asunnon niin eikös ole olemassa remonttilaina, käsittääkseni lainan korko suht edullinen varsinkin tuolla summalla..Kulutusluotto mutta siinä lainankorko kalliimpi, vaikkakin 4000€ 5 v maksuajalla kk erät olisi aika edullisia. Riippuu tietenkin täysin tuloista ja taloudesta ja onko muita lainoja tai säästöjä johon voi turvautua
Sanoisin myös, että jonkinmoinen joustoluotto / remonttilaina pankista. Olettaen että edellytykset pankkilainaamiselle ovat. Löytyy myös pankkien ulkopuolisia kulutusluottoja myöntäviä rahoituslaitoksia (kts. http://www.kulutusluotto.org/ ), mutta korot ovat lähes poikkeuksetta pankkikorkojen yläpuolella.