lempi leffanne?

moikka suositelkaa hyviä elokuvia :)?
11734
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olen n. 50-vuotias mies. Noin yleensä mielielokuviani ovat Simpauttaja (Turusen kirjan mukaan) ja Todistaja (pääosassa Harrison Ford).

Äänestä

blade runner,Schindlerin lista... lol! eiku oikeesti siis hyviä elokuvia..

dog soldiers.manaaja.evil dead 1.resident evilit.the thing.event horizon.alienit.predator.Vampire Hunter D.
Contact.Dune.terminaattorit.conan.matrix 1. jne jne jne

Äänestä
  • slummien miljönääri ja australia

    Äänestä

  • aatu kirjoitti:

    slummien miljönääri ja australia

    ..on mun suosikkini. Samoin Slummien miljonääri näistä uusista on hyvä. Tanssii susien kanssa myös loistava.

    Isoja Pettymyksiä viime aikoina olleet Burn after reading ja Benjamin Buttonin uskomattoman tylsä tarina.

    Äänestä

Mulholland Drive, Pelon palkka, Valkoinen hehku, Stalker, Ammutaanhan hevosiakin, Donnie Darko, Citizen Kane.

Äänestä

latter days, beautiful thing ja dogfight-mimmikisa

Äänestä

-P.S. I Love You - iiihana itkettävä elokuva

Äänestä

Cheetah Girls 1

Äänestä
  • PARAS ON PIRATES OF THE CARIBIAN KOSKA SIINÄ ON JOHNNY DEPP JA SE ON NIIIIN PARAS MYÖS ORLANDO BLOOM JA KEIRA KNIGHTLEY ON HYVII JUONI ON TODELLA MESTARILLINEN MINUSTA PARAS OSA ON SE VIKA KOSKA SE EI OO YHTÄÄN YLIPITKÄ EIKÄ TYLSÄ VIIS TÄHTEE EHOTTOMASTI MYÖS TARUSORMUSTEHERRASTA ON HYVÄ

    Äänestä

  • oug kirjoitti:

    PARAS ON PIRATES OF THE CARIBIAN KOSKA SIINÄ ON JOHNNY DEPP JA SE ON NIIIIN PARAS MYÖS ORLANDO BLOOM JA KEIRA KNIGHTLEY ON HYVII JUONI ON TODELLA MESTARILLINEN MINUSTA PARAS OSA ON SE VIKA KOSKA SE EI OO YHTÄÄN YLIPITKÄ EIKÄ TYLSÄ VIIS TÄHTEE EHOTTOMASTI MYÖS TARUSORMUSTEHERRASTA ON HYVÄ

    Must see leffoja:
    -Pulp Fiction
    -Schindler´s List
    -The Shawshank Redemption
    -City of God
    -Fight Club

    tossa noin aluks

    Äänestä

...Cabin Fever...Yleensä vanhat leffat kuten Papillon ovat rautaa! Mustavalko tarzanit, ah mitä nostalgiaa!!! näitä piisaa tuutin täydeltä! Kun maailma on pullollaan hyviä leffoja, niin vaikea noista päättää mikä se paras! Niitä on ihan vitusti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


annejhjksh kirjoitti:

moikka suositelkaa hyviä elokuvia :)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu