ei riittänyt virtaa vielä pitemmälle, noh hyvä se on kolmaskin sija, pronssi tuskin muita kiinnostaa. Mitali siis kuitenkin kuopioon, onhan sekin jo hyvä.
taitaa olla
12
434
Vastaukset
- taputeltu
ei tätä vielä oo taputeltu.
ja jos on niin hoitakaa kanssa se pronssi Kuopioon. Mikään ei tunnu paremmalta kuin nollata Esbåå tai Uleåborgi- vastustaja
kumpi tahansa, oulu tai espoo, he antavat pronssin kalakukoille, reilu peli. no itseasiassa käppyröistä en olisi niin varma, ahneita kun ovat ja tuomarit omia.
- kahen matsin
jälkeen. Suunta on selvä, ei voi mittään. Mut oli kivaa niin kauan kun sitä kesti. Nyt voidaan sitten keskittyä buuaamaan Rantasalmelaiselle viimeisessä pelissä.
- Keskittyneet
Peliin...
http://www.iltasanomat.fi/urheilu/uutinen.asp?id=1669435- oo urheiluhenkeä,
eikä kiekkokulttuuria takana. Pelkkää tsägärinousukkaiden pelleilyä.
- SemiFi
oo urheiluhenkeä, kirjoitti:
eikä kiekkokulttuuria takana. Pelkkää tsägärinousukkaiden pelleilyä.
Kuopiossahan sitä on kiekkokulttuuria parhaimmillaan ja ei Immoselle huvikseen vihellelty vaan sikamaisille taklauksille.
- niissä oli?
SemiFi kirjoitti:
Kuopiossahan sitä on kiekkokulttuuria parhaimmillaan ja ei Immoselle huvikseen vihellelty vaan sikamaisille taklauksille.
Kontaktipeli kato.
- Sääntökirjan lukija
niissä oli? kirjoitti:
Kontaktipeli kato.
Kyynärpääkontakti kato.
Ottelu ei varsinaisesti ratkennut siihen, mutta buuaukset se sai ansaitusti. Jäällä oli näetsen 2 puusilmäparia, jokta eivät rohjenneet viheltää taaskaan.
Ja mitä tulee buuauksiin noin yleensä, niin miksi ei buuattaisi? Ei ne pelaajat mitään kuninkaita ole. Tietävät tasan tarkkaan, miksi buuataan, jos on aihetta. Immonenkin. - itke
Sääntökirjan lukija kirjoitti:
Kyynärpääkontakti kato.
Ottelu ei varsinaisesti ratkennut siihen, mutta buuaukset se sai ansaitusti. Jäällä oli näetsen 2 puusilmäparia, jokta eivät rohjenneet viheltää taaskaan.
Ja mitä tulee buuauksiin noin yleensä, niin miksi ei buuattaisi? Ei ne pelaajat mitään kuninkaita ole. Tietävät tasan tarkkaan, miksi buuataan, jos on aihetta. Immonenkin.ainahan tuomarit on syypäitä ja puusilmiä.. MEE ITE TUOMAROIMAAN JOS OOT NIIN HELVETIN HYVÄ JÄÄKIEKON ASIANTUNTIJA.. Sit kun sää oot tuomaroinu semmosen pelin liigassa missä ei tuu mitään kommenttia tuomaroinnissa, niin olet mun esikuva..
- katsomossa oli
Sääntökirjan lukija kirjoitti:
Kyynärpääkontakti kato.
Ottelu ei varsinaisesti ratkennut siihen, mutta buuaukset se sai ansaitusti. Jäällä oli näetsen 2 puusilmäparia, jokta eivät rohjenneet viheltää taaskaan.
Ja mitä tulee buuauksiin noin yleensä, niin miksi ei buuattaisi? Ei ne pelaajat mitään kuninkaita ole. Tietävät tasan tarkkaan, miksi buuataan, jos on aihetta. Immonenkin.riittävän monta takuulla puolueetonta puupäätä.
- v as vendetta
Hyvä Hyvä!! Tuo on juuri oikea tapa ajatella! Hommahan on yhtä hienosti taputeltu kuin taannoisessa runkosarjan ottelussa Jypiä vastaan! Toivottavasti Jypin joukkuekkin ajattelee noin! x)
- jypiläinen
Huomaa kyllä että Jyväskylässä ei ole pelattu pudotus pelejä paljon paskaakaan. Ei Edes pronssimitali ole vielä varma, mutta silti leijutaan ihan kuin oltaisi jotain jo saavutettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958637Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1215899Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2884914Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744206Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643972SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723798- 901751
- 991302
- 47899