Onko normaalia että punakorvakilpikonna luo kokoajan nahkaansa? meidän konnalla irtoaa jatkuvasti semmoista valkoista "ihoa" ja sitä myös on koko akvaario täys. mistä johtuu ja miten sitä voisi hoitaa? vai onko se sairas? ollaan uusia harrastelijoita vasta enkä ole tuohon saanut mistään vastausta. muuten konna on ihan terve syö ja köllöttelee lampun alla ja ui kovasti :)
Onko normaalia?
kilppiskonna
1
330
Vastaukset
Punakorvalle ihon nopeakin uudelleen luominen on täysin normaalia. Luoko konna myös kilpipaloja? Jos se ei luo myös niitä, on sillä ongelmia. Kannattaa käydä osoitteessa www.herppi.net ja hakea sieltä haku-toiminnolla tietoa punakorvien ihon luomisesta :) tsemppiä uuteen harrastukseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544796
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1754319- 1333972
- 673922
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493701Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793518- 993074
- 542905
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172514