Nykyhallituksen porukka, kenelläkään käsitystä "normaalista elämästä" jota 90 % suomen kansalaisista elää. Koulutuksen jälkeen heti ajauduttu, tai vanhempien avustuksella menty kokoomuksen / kepun nuorisojäseneksi. Aivopesun jälkeen, puolue nostaa esiin "uuden kiinnostavan kasvon". Valtaporvarilehtien rummutuksella nousu kansan tietoisuuteen on taattu. Tämänkaltaiset heput (esim. Katainen) päättävät meidän tavallisten rivikansalaisten elämästä. Asiantuntemusta ei todellakaan löydy !! Toivotan nykyhallitukselle lyhyttä ikää !!!! P.S. Katainen!!! Et ole niinkuin Obama, et todellakaan, Obamasta löytyy karismaa, mitä sinusta ei todellakaan löydy jyrkiboy !
Munaton hallitus
Thoro
4141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei kiinnosta kommunismi hirmuvalta. Jossa ei yksilöllä juurikaan oikeuksia.
Nirri pois helposti.
Arvosteleppa siellä hallitusta, olet päätä lyhyempänä helposti.
Siksikään ei nuoriso ole kommunistista kiinnostunut.
Eli, sua ei kiinnosta kukaan.
Höpötä mitä höpötätkään kommunisti aatteistasi.
Nauretaan jo sulle.
Vaikka Stalin tapattikin miljoonia, silloin ei naurattanut koomunismi.
Jos kuin vitsi kommunismi.
Teitä enään jälellä hyvin vähän.
ensimmäinen ajatus ole kyllä yksilön vapauden ajatteleminen ;) Lähinnä yritysten ja pääoman ;) Lex-Nokia, tupakan jemmaaminen, palvelumaksujen nostot, yksityistämiset jne.. jne... Joten ei taida olla ihan niin autuasta tuo porvarien meinikin kuin tyhmimmä on saatu valehtelemalla uskomaan. Ruumiita ja väärinkäytöksiä löytyy tuolta iki-ihanan USA;n jäljiltä ihan liikaa, eli samaa paskaa ovat ääriaatteet olivat ne sitten oikealta tai vasemmalta.
Kommunismi aatteena, kuollut ja kuopattu, hyvä niin. Ihmettelen vaan nykysuomessa, kaikki hallitusta arvostelevat leimataan kommunisteiksi, vastaavasti voin sanoa kaikkia nykyhallitusta kannattavia fasisteiksi ! Fasismi on synonyymi nykyhallituksen toimille! Porvarihallitus tuhoaa tämän "hyvinvointiyhteiskunnan" tuhoamalla ihmisten perusturvan pala palalta.
Tuo pitänee pitkälti paikkansa. Maassa on 700 - 800 tuhatta virallisen köyhyysrajan alittavilla tuloilla kituuttavaa kansalaista. Se on vaarallisen paljon kun väkiluku on vain 5,3 miljoonaa.
Jopa amerikkalainen unelma natisee liitoksissaan. Amerikan yhdysvallat lienee lähellä rajaa jossa maailman mahtavin liittovaltio hajoaa kuin korttitalo, kokee neuvostoliiton kohtalon. Miksi pientä Suomea pitää väkisin ajaa samanlaiseen tuhoon jopa sisältäpäin, kasvattamalla tarkoituksellisesti elintasokuilua kansalaistemme välillä ?
Säilytettäisiin nyt vaan täällä jonkinlainen perustoimeentulo kaikille eikä revittäisi kansakuntaa jonka edestä verellään kerran taistelivat niin rikkaat kuin köyhät. Nykymeno johtaa tuhoon.