Nyt voi yhtä Soinia äänestää joka ikisellä kyläkulmalla.
Äänivyöry on taattu!
Äänivyöry on taattu!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
viimeistään jo nyt ihmisten huomaavan mikä pyörovi parooni ja huiputtaja, Soini on. Sinä seles varmaan saat suuren kiksi kun kerrankin pääset Soinia äänestämään mutta kaikille se ei sovi, moisten petkutusten jälkeen.
äänivyöry olisi ollutkin mahdollinen. Mikäli vain Halla-aho olisi ilmoittanut, ettei häntä kiinnosta ehdokkuus, olis ollut normaali reaktio äänestää Soinia. Mutta tämän jälkeen yksikään halla-aholainen ei Soinia äänestä. Ja halla-aholaisia on paljon.
unohtua! Ei kukaan "äänestä" Soinia sen paremmin kuin Halla-ahoa tai ketään henkilöä muutenkaan, vaan PS-puolueen ajamaa linjaa. Kansa tajuaa kyllä mistä on kyse, ja antaa äänensä PS:lle.
Jopa soinin perintöprinssi Saarakkala on Helsingin Sanomissa todennut, että "Soini ja Vistbacka päättävät kahdestaa, ketkä ovat peruSS:ä nousussa ja ketkä laskussa".
"PS:n linja" on vain soinin päässä, eikä kukaan (edes soini itse) tiedä mikä se huomenna on. Vistbacka toimii lainopillisena neuvonantajana, muilta ei kysytä mitään. Tämänhän soini itsekin on todennut, eilen viimeksi.
Puoluehallituksen päätöksillä demokraattista puoluetta hallitaan eikä jonkun ulkopuolisen porukan painostuksella.
Liittykööt vain kaikki halulliset puolueeseen ja vaikuttakoot puolueen päätöksiin demokraattisia kanavia myöten.
mitä persut on tähänkin asti äänestäneet on soini, ei mikään linja jota ei ole edes olemssa. Viime kunnallisvaaleissakin äänestäjille luotiin kuva että soinia voi äänestää kaikkialla(vaalijuliste)ja näin ko. menestys tuli, yhdistettynä tuohon halla-ahon lanseeraamaan muukalaisvihaan.
Toivottavasti kansa todella tajuaa mistä on kyse j äänestää nyt oikeiden asioiden ja niiden kautta niitä jotka oikeasti kantavat vastuuta yhteiskunnasta, kaikkinen ajallisinen murheineen.
monen äänestäjän silmät näkemään Soinin ajaman linjan. Ja kyllä normiäänestäjälle se henkilö on tärkeä henkilövaaleissa. Eurostoliittovaaleissa tuo korostuu verrattuna muihin vaaleihin, koska koko maa äänestää samalta listalta.
Halla-aho toi viime vaaleissa äänivyöryn koko maassa. Itsekin äänestin kuntavaaleissa Halla-ahon vuoksi Persuja, vaikka en itse Halla-ahoa päässytkään äänestämään. Varmaa on, että moinen virhe ei tule toistumaan kohdallani.
Jos kantti kestää, niin kerropa reilusti mitä tuon linkin takana kerrottuja asioita pitäisi tehdä toisin?
http://www.perussuomalaiset.fi/arvomaailmamme