Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kiintoisa

kun veikkaukselta on tulossa uusi voitonjako lottoon. Kuulinko oikein, että jopa 2 lisänumerosta saisi jotain? On älytöntä kasvattaa valtavia jättipotteja kun todennäköisyys voittaa on olematon. Enemmän pienempiä voittoja, niitä kannatan.
5627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kunhan loton rivihintaa ei nosteta.
Muussa tapauksessa entinen voitonjako systeemi.

Nyt jo turhan kallis rivihinta.

En kannata sellaista voitonjakoa kun kenossa,että alimman voittoluokan "voitto"= pelaaja saa pelipanoksensa verran takaisin.
Kyllä voittona pitää saada enemmän kuin pelipanoksensa.

Äänestä
  • 40%:sta 80%:in.

    Äänestä

En ole kiinnostunut pikkurahoista. En lottoa pikkuvoittojen takia.

Äänestä
  • Minkä takia jotkut ihmiset ovat innokkaita nostamaan alempien voittoluokkien osuuksia päävoiton kustannuksella. Jo muutaman prosentin nosto alemmissa voittoluokista söisi päävoiton osuutta niin paljon , että lotosta menisi hohto ja vaihdot laskisi ratkaisevasti.

    Äänestä

No sanotaan että voisi olla vaikka 3 lisänumero voittoluokka, saahan tuon 3 oikein jo melko helposti, pelkästään 3 oikein ei enää voisi voittoluokkana olla menee liian helpoksi= pienet voitot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uudistus tulossa kirjoitti:

kun veikkaukselta on tulossa uusi voitonjako lottoon. Kuulinko oikein, että jopa 2 lisänumerosta saisi jotain? On älytöntä kasvattaa valtavia jättipotteja kun todennäköisyys voittaa on olematon. Enemmän pienempiä voittoja, niitä kannatan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu