Alan palvomaan Jeesusta. Pelastunko?

Billy_Ray_Curys

Jeesus oli parrakas ja pitkätukkainen renttu. Hän syntyi puuseppä perheeseen, mutta luisti töistä piileskelemällä temppeleissä. Vanhempiensa huomatessa lintsauksen, Jesse yritti pelastaa tilannetta puhumalla muiden samanlaisten luikureiden kanssa plagioituja viisauksia.

30 vuotiaana Jesse päätti muuttaa pois vanhempiensa hoivista. Eivät tykänneet kun ei tehnyt töitä, kunhan lueskeli pulp-kauhua halvoista pokkareista, silloin tällöin yritti iskeä naisia menemällä raitille polttelemaan tupakkaa ja kohottelemaan kulmakarvojaan friidujen kulkiessa ohi. Syntymähetkellään saamansa kullatkin tuhlasi Jepe sipseihin ja vedonlyöntiin. Lempi vedonaihe oli ettei jesse uskaltaisi syödä matoja, hän hävisi aina.

Siinä kotoa muutettuaan hän sitten meni serkkunsa luokse, joka uiskenteli järvessä naisten kanssa ja "kastoi" heitä. Jeesuksella oli krapula ja hän haisi viinalle ja tupakalle. Johannes-serkku sitten samantien alkoi pesemään laiskaa Jeesusta, joka ei edes kättään nostanut työn helpottamiseksi, jottei haju ajaisi naisia pois. Jeesus ei jaksanut edes pidätellä krapula virtsaansa, ja lämmin virta osui Johannesta reiteen. "Voi vittu! Jumalauta sun kanssa Jeesus!" huudahti Johannes.

Jeesuksella oli nälkä, joten hän muisteli taannoin plagioimiansa puheita ja alkoi saarnaamaan miten "rikkaiden on annettava omaisuutensa köyhille". Ensin hän saarnasi, sitten köyhäksi pukeutuneena saapui lunastamaan rikkaiden pois antamat kamat itselleen. Elämä hymyili vähän aikaa.

Jeesus huijaamansa omaisuuden turvin kierteli eri juhlallisuuksissa vittuilemassa köyhimmilleen ja häviämässä rööki suussa pelaten biljardiotteluita. Sähköä kun ei ollut keksitty, pelattiin biljardia laajasti näissä juhlallisuuksissa ajan tappamiseksi. Välillä Jeesuksella kävi tuuri: hän esim. piilotti käymään laittamansa kiljut lähistölle kun viini loppui eräissä häissä. Jeesus sitten kenenkään huomaamatta sekoitti marjamehua ja kiljua keskenään, ja kaikkien yllätykseksi toi janoisille juhlioille lisää juomaa. Salaa jesse syljeskeli "viiniruukkuihin" ennen tarjoilua saaden näin suurta henkistä tyydytystä.

Kiertolaisena kuljeskellessa alkoi jos jonkinmoista retaletta ja konnaa kulkemaan Jeesuksen rinnalla. Eräille kalastajille Jeesus maksoi rahaa raakojen kalojen suutelemisesta, erään veronkantajan hän lahjoi menemään duuniinsa naisten vaatteissa. Pikku hiljaa Jeesuksen pieruhuumori ja kikatteleva omille vitseilleen nauraminen alkoi ilahduttaa näitä seuraajia, ja poppoosta tuli varsin erottomaton.

Kukaan ei teidä miesjoukon välistä oikeaa suhdetta, mutta silminnäkijöiden mukaan Jeesus esim. nukkui alasti kiinni seuraajissaan ja takaa päin halatessaan hieroi näiden nännejä. Kaikenlaiset moraalin vartijat alkoivat puhumaan pahaa tyyppien selkien takana. Poppoo hajosi, ja Jeesus itki itsensä öisin uneen. Rahatkin loppuivat kun Pietari voitti Jeesuksen vikassa biljardimatsissa, huomasi jopa Jeesuksen huijausyrityksen.

Noh, Jeesus oli tottunut yksin kuljeskeluun. Hän mm. kävi juutalaisten temppelissä kaatamassa pöytiä ja haukkui rienaten ja vittuillen uskonoppineita. "Vitun homot" hän huusi tehdessään tihutöitään. Jeesuksen käyttämät kemikaalit alkoivat syödä hänen ajatusten juoksuaan, ja lopulta hän eksyi shemaleksi luulemansa huoran luokse. Tämä alkoi pitämään huolta Jeesuksesta, olihan Jepe herkkä mies, itkeskeli ja sävelsi lauluja muun elämänsä ohella.

Pikku hiljaa Jeesus jaksoi taas kävellä omin avuin. Palkkioksi Jeesus pesi huoran jalkovälin ja otti tämän mukaansa seikkailuihin. Tuttu näky oli että Jeesus ei jaksanut kävellä, humalassa kun oli, ja huora raajasi häntä kottikärryillä paikasta toiseen.

Pikku hiljaa Jeesus alkoi huomata omaavansa yliluonnollisia kykyjä. Ensiksi hän riensi vuorelle ja manasi tuhatpäisen sikalauman täyteen pahoja henkiä, ihan vain vittumaisuuttaan. Siat syöksyivät riivaantuneina mereen, ja voi sitä vauhtia jolla huora ja Jeesus liikuttelivat jalkojaan.

Eräässä satamassa huora huomasi saavansa merimiehiltä hyvät apajat bisneksilleen, ja tämä hyvästeli Jeesuksen. Tunnin kuluttua huolenpitäjänsä menetyksestä Jeesus oli varastanut ja käyttänyt paikallisten heroiinit ja tuhrinut kakalla kaupungintalon. Hän oli juuri huumepäissänsä viskelemässä kaupunkilaisten koiria ja kisoja mereen, kun huomasi vihaisena kohti rynnistävän väkijoukon. Tässä tilanteessa Jeesus taas käytti yliluonnollisia voimiaan ja juoksi vettä pitkin laivalle turvaan. Hän huomasi Pietarin olevan laivan kapteenina, huudahti "vitun Pietari!" ja heitti tämän miehistöineen mereen ja seilasi pois.

Lopulta roomalaiset vittuuntuivat Jeesuksen ilkivallasta ja tuomitsivat tämän kuolemaan. Jeesuksella oli aids ja huumausaineet olivat rappeuttaneet hänen ruumistansa: kuolemantuomio vain säästi miestä edessä olevalta tuskallisemmalta kuolemalta. Jeesus naulittiin ristille, josta riippuen hän viimeisillä voimillaan vittuili kaikille, ripuloi ja kusi reisiänsä pitkin pahennuksen aiheuttamiseksi. Ruumis heivattiin suohon. 30 päivän kuluttua joku vuoheen sekaantuja ulkoilutti vuohtaan tällä suolla, ja huomasi merkittävän piirteen Jeesuksen ruumiissa: 30 päivän kuluttua kuolemasta oli tapahtunut ylösnousemus. Jeesuksella stondasi kuolleenakin.


Alan ehdottomasti palvomaan Jeesusta ja tunnustan hänet Jumalan pojaksi. Pääsenkö nyt taivaaseen?

6

295

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..jos et pääse, tule meidän muiden pakanoiden kanssa ateistiselliin. Pelataan räsypokkaa, syödään pizzaa ja nautitaan tunnelmasta....

      Nauroin kyllä tälle "raamattu kahdessa minuutissa" jutulle...kiitos siitä. ;-D

    • uskon kautta Jeesukseen, pääset taivaaseen ja Jumalan lapseksi.

      • NineStar

        Mikä on se ainoa oikea uskonto(tm) ja mistä tiedät että se on ainoa oikea uskonto?


      • Billy_Ray_Curys

        Siis vaikka minun Jeesukseni olisikin tuollainen hulttio, ja palvoisin häntä juuri sen vuoksi?


      • Billy_Ray_Curys kirjoitti:

        Siis vaikka minun Jeesukseni olisikin tuollainen hulttio, ja palvoisin häntä juuri sen vuoksi?

        vaikka mihin, koska hän on omalla verellään lunastanut sielusi saatanalta ikuista elämää varten Jumalan lapsena, taivaassa.


      • NineStar kirjoitti:

        Mikä on se ainoa oikea uskonto(tm) ja mistä tiedät että se on ainoa oikea uskonto?

        riittää taivaaseen saakka. Sitten usko muuttuu näkemiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      72
      1137
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      1028
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      44
      989
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      840
    5. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      750
    6. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      724
    7. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      51
      710
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      688
    9. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      180
      615
    10. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      8
      612
    Aihe