Trans sportin akku

Mistähän sais edukkaita akkuja transsporttiin? Ja voiko siihen laittaa sellasta normaalia motonetin akkua vai tarviiko olla sellanen sivunapa-akku?
2864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei sinne mahdu muu kuin sivunapa-akku ja jos mahtuu niin kaapelit ei riitä eikä siitä muutenkaan tulis turvallinen. Omaani maksoi sivunapa-akku 95€ ettei se sen kalliimpi ole.
Ostin Loimaalta Rautakummulta. Tarvikeliikkeet saa ainakin tilattua jos ei ole hyllyssä.

Äänestä

Omani ostin Akkukellarista, Sipoosta.
Sieltä löytyi kahta eri Ah-arvolla varustettua. Palvelu oli erinomaista. Asensivat vielä samaan hintaan. Itseltä olisi kyllä asennus vienyt kolminkertaisen ajan, kun akku ei ole kovin helpossa kolossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Chevy2000 kirjoitti:

Mistähän sais edukkaita akkuja transsporttiin? Ja voiko siihen laittaa sellasta normaalia motonetin akkua vai tarviiko olla sellanen sivunapa-akku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu