Guzenina-Richardson tyrmää

väitteet
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

maria on syytön.

Äänestä

- En rikastunut. Sijoitus meni hukkaan. En saanut edes palkkaa - saati osinkoja, kansanedustaja Guzenina-Richardson tyrmää miestenlehti Hustlerin esittämät väitteet hänen ja talousrikoksista tuomitun Tuomo Tilmanin yhteisistä bisneksistä.

Hän kieltää myöskin salailun.

- En ole koskaan tuntenut Tilmania enkä ole ollut hänen kanssaan missään tekemisissä.

TJ Groupin osakemyynneillä rikastuneen Tilmanin T2 Investment Oy tuli vuonna 2003 rahoittajaksi Helsinkirecords.com Oy Ltd:hen. Guzenina-Richardson oli sijoittanut yhtiöön vuotta aiemmin, mutta myi oman osuutensa muodollisella summalla vuonna 2005.

Guzenina-Richardson myöntää, että liiketoimi oli huono.
-------------
Narraakohan nýt "Kuse". Narraa !

Äänestä

Ei vain tiennyt itse olevansa. Kannattaisi ilmoittaa verottajallekin, jos omistus-muutoksia on tapahtunut. Ettei paukahda jälkiveroja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pornolehden kirjoitti:

väitteet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu