Halla-aho on Helsingin kaupunginhallituksen varajäsen kauden 2009 - 2010. Hänen pitäisi siirtyä varsinaiseksi jäseneksi kaudelle 2011 - 2012. Ei pidä unta nähdä, että häntä hyväksytään varsinaiseksi jäseneksi. Näin tulee Soini taustalla sopimaan muiden puolueiden kanssa. Vaikka persujen valtuustoryhmä olisikin Halla-ahon takana, heidän voimansa ei yksin riitä.
Näin Soinin veitsi jälleen heilahtaa Halla-ahon selkään!
Näin Soinin veitsi jälleen heilahtaa Halla-ahon selkään!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Saa nähdä, jääkö Halla-aho vapaaehtoisesti Soinin liekanaruun poliittisesti huijattavaksi ja vedätettäväksi? Toivottavasti ei. Ilman Halla-ahoa EU-äänestysprosentti jää todella alhaiseksi. Soinin jorinat on jo kuultu.
asiassa yksimielinen, sillä se on ainut valtuusto ryhmä jonka neljä jäsentä, saa aikaiseksi kolme erillaista mielipidettä.
Halla-aho Sinivalkoisten siipien suojaan. Saatte kerralla valtavan menestyksen! jopa paikan Euroopan parlamenttiin ja ainakin Helsingin kaupungin valtuustoon! Tulishan kerralla näkyvyyttä!
Kannanottosi ja kysymyksesi oli Halla-ahoa kohtaan ala-arvoinen ja Soinin veitsen kiertämistä haavassa. En viitsi siihen edes vastata.
Vastauksestasi kyllä ilmiselvästi paistoi läpi, että tiedät minun olevan avauksessani oikeassa. Mutta perussuomalaiseen tyyliin venkoilet ja sivuutat vastauksellasi itse kysymyksen.
Kysymyksien sivuuttaminen vastauksilla on yleistä ismisluonteilla, joita voidaan kutsua tyhmän - ahneiksi. Älä loukkaannu, sillä en väitä sinun olevan sellainen luonteeltasi, mitä nyt filosofoin.
Mitäs se Mäenpää nyt viisastelee?
ja hengenheimolaisesi olette varsin kovasti huolissanne Halla-ahon tulevaisuudesta perussuomalaisten-joukoissa. Siksi esitin, mitä esitin! Miten se voisi olla Halla-ahoa kohtaan ala-arvoinen?
ainoastaan siitä, kuinka kauan tämä kansa antaa Soinin kusettaa itseään. Muistat varmaan SMP:sta herra Hannu Suhosen. Soinilla sama kaiku on askelten, mitä Suhosellakin; hajoita ja hallitse. Mutta kuinkas sitten kävikään?
Soini kusettaa kansaa? Eiköhän kuule isot puolueet kuseta, jos joku! Tänäpäivänä monessa eri lehdessä politiikan asiantuntijat(proffat) ylistävät Soinin nerokkuutta. Myös Urpo Leppänen kehuskeli tässä yhtenä päivänä Soinin yhteistyökykyä ja poliittista pelisilmää. Kyllähän minä Hannun muistan ja Tinan myös. En kyllä vertaisi heistä kumpaakaan Soiniin. Molemmat olivat epäonnistujia. Soini on onnistuja!
Nyt kun lama näyttäisi vain syvenevän ja samaan aikaan uusia, valtavasti veronmaksajien rahoja nieleviä pakolaiskeskuksia nousee kuin sieniä sateella, niin luulisi aidosti kansallismielisellä puolueella olevan tilausta.
Niiden ihmisten joukko, jotka vittuuntuvat tähän nykymenoon, tulee kasvamaan räjähdysmäisesti.
on kyllä suuri ja ulottuu kaikkialle. Huhutaan että Soini aikoo painostaa Halla-ahon kantakapakan omistajaa antamaan porttikielto Jussille.
puukkoaan Halla-ahon selässä. Kovimmat, kostonhimoiset iskut ovat vielä edessäpäin.
Voi tätä spekulaation ja salaliittteorioiden määrää.
Nythän on niin että syyttäjälaitos on päätöksensä tehnyt, kun hallis ei pystynyt uskottvasti perustelemaan että hänen tekstinsä mahtuisi lain puitteisiin. Ja olihan hänen puolustuspuheenvuoronsa kovasti köykäinen teorioineen poliittisesta ajojahdista. Poliitikkojen jutut ovat kärpäsen surinaa syyttäjälaitoksissa ja tuomioistuimissa. Onneksi.
Näin ollen tuomari on näillä näkymin ratkaisevampi halliksen tulevaisuuden suhteen.
Ja vaimo, joka varmasti pelkää itsensä ja lastensa puolesta tulla leimatuksi.
Komanneksi tärkein on äänestäjät.
Ja jossakin näiden jälkeen kaukana tulee joku päiväperho Soini.
vuoteen 2011 mennessä tri Halla-aholla on kädet täynnä työtä
kunnallispolitiikka
avoin oikeustaistelu suomalaisten sananvapauden puolesta ettei patentti- ja rekisterihallitukseen keskenään erimielisten muslimilaisten liikkeiden suojeluun perustuva sensuuri sulje suomalaisten suuta.
Kun tri Halla-aho hoitaa nämä kuntoon maine nousee ja 2011 perussuomalaiset saavat noin kaksi paikkaa Helsingistä.
Se taivuttaa Kataisen kuuntelemaan, mitä Soinilla on sanottavaa eri asioista, mm. maahanmuutosta.
Ja kannattaa aika pitkälle.
politiikasta mitään ymmärtämätön duunarikansa ei mitään muuta haluakaan, kuin sirkustirehtöörin.
Jos Soini opettelisi tekemään hassuja ilmeitä ja kärrynpyörän niin se saisi vielä enemmän ääniä.
Suuri osa kansasta ei halua mitään tärisevää ryppyotsaa vaan leppoisan juttumiehen. Äänestämässäkin käydään vain, koska äiti on kertonut, että niin pitää tehdä.
Pieruhuumoria se kansa haluaa.