Me Juttana tahdomme kieltää

enemmän ku mitä iskän tyttö on joutunut broileriuutensa eteen tekemään ! Nih !
3126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kannanotoksi on tuo tuhahduksesi. Ei auennut meikäläiselle, kuka on Juttana. Ja mitä ne lääkärit tekevät enemmän? Ainakin rahaa yksityisten lääkäriaseminen kassaan, mikäli on uskomista niiden tuloslaskelmiin. Kyllä sitä kelpaa laskuttaa "yksityisiltä" potilailta, kun lääkärieasemien kukkaroa kompensoidaan kela-korvauksilla.

Urpilaisen tavoin haluan julkisen ja yksityisen terveydenhoidon rahoitukseen selkeän eron. Olkoon julkinen yhteisen varoin ja yksityinen palvelu käyttäjän varoin maksettua. Jokainen voi valita puolensa.

Äänestä
  • Terveyskeskus puoskareiden kynsiin, hyvällä tuurilla pääseekin klo 20.00 mennessä kun aikaisin aamulla menee...

    Äänestä

  • Jonottamaan päiväksi kirjoitti:

    Terveyskeskus puoskareiden kynsiin, hyvällä tuurilla pääseekin klo 20.00 mennessä kun aikaisin aamulla menee...

    tekevät töitä niillä ihailemillasi lääkäriasemilla. Kun lääkäri poistuu terveysasemalta ja siirtyy yksityiselle lääkäriasemalle, hän muuttuu hetkessä Tuhkimon tavoin spesialistiksi. Yliterveenä ihmisenä joudun harvoin turvautumaan lääkäriin, mutta luotan silloin Suomen lääkärikoulutukseen ja terveysasemiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lääkärit ja kaikki ku tekee... kirjoitti:

enemmän ku mitä iskän tyttö on joutunut broileriuutensa eteen tekemään ! Nih !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu