On se kumma, kun eurooppalainen solidaarisuus ei kelpaa Suomelle - ollaan aloitteelisia lisälausekkeen saannin kanssa. Ja sitten kun se saadaan selitellään kuin sillä ei olisikaan mitään merkitystä.
Minusta tällainen lusmuaminen ei tuo kuin ikävyyksiä niin idästä kuin lännestä.
Kookoomusjohdon on syytä pysyä hereillä.
Minusta tällainen lusmuaminen ei tuo kuin ikävyyksiä niin idästä kuin lännestä.
Kookoomusjohdon on syytä pysyä hereillä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
peitetään samanaikaiset talouspolitiikan alle lakaistavat satojen miljoonien eurojen munaukset ja kuprut. Eli sosialistikepulien hallitus tekee satojen miljoonien eurojen munauksia.
HUOM:
Tämä on suuri parannus kommunistikokoomuksen ja sosialistien yhteishallitukseen verrattuna joka teki miljardien eurojen munauksia ja kupruja.
Onnesi on mennyt kauan aikaa sitten ja vasemmistovihreää oppositiopaskasakkia ei maan hallituksiin tarvita.
mitäs se kepuhomo täällä taas riehuu
Tämä siviilitarkkailija on tietojeni mukaan siviilipalveluksen suorittanut käpykaartilainen. Pienikin poksahdus jossain, niin sivarineiti vetää pikkuvarpaan kokoisen kikkelinsä maihin.
Samanlainen äidin tissin imijä kuin Erkki Tuomioja. Onneksi Suomessa rintamalle ei päästetä marisijaämmiä - miesten hommat on jätetty miehille eikä itkijätytöille.
Voisiko siviilineidin ainainen rutina johtua siitä, ettei hänen kiveksensä ole laskeutuneet munasarjoista?
sinun mekkosi alla?
Joko kohtapuoliin alkaa laskeutua?