Koska kuulemme tai saamme lukea jotain positiivista tekemisistänne kotkalaisten veronmaksajien hyväksi.Matkustaja terminaalin siirrosta jo Eerola kertoikin omasta hylkäävästä panoksestaan. Yritti ottaa taktisesti omiin nimimiinsä,ei kelpaa esimerkkinä.
Laajakoski,Kervinen,Salminen ja virkamiehet puitu jo loppuun.Veronmaksaja kiittää vastauksista (pois lukien turpaan vedot)jo etukäteen.
Laajakoski,Kervinen,Salminen ja virkamiehet puitu jo loppuun.Veronmaksaja kiittää vastauksista (pois lukien turpaan vedot)jo etukäteen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
valtuustokokouksessaan saamaan muut puolelleen olla myymättä sitä itse Laajakosken tonttia venäläisille ostajille. Eli jos enemmistö äänestää EI venäläisille tontin ostajille.
päätettävissä tämäkään asia.Oletko ottanut asiasta selvää vai kirjoitteletko vaan lämpimiksesi.
Onhan he jo hukanneet housujaan ja hävinneet kervis keissin. Siinä onkin jo meriittiä. Tosin apukoulun ala-asteen Perttikin pystyisi parempaan.
Järkiperäistää Kotkan kaupungin apuvälinevaraston johtosäännöstä potilaita palvelevaksi. Toiminnassa on yllin kyllin henkilökuntaa hoitamaan ja palvelemaan nimenomaan potilaan tarpeita. Sillä ei ole väliä missä potilas on hoidossa sinne pitää apuvälineet varastolta toimittaa, koska jokaisessa hoitopisteessä on valmiina oma käteisvarasto jaettavaksi. Oli kauhistuttava tilanne, kun Kotkan keskussairaalassa minun heikossa kunnossa olevan potilaan olisi pitänyt ympäri Kotkaa etsiä apuvälineiden hakiaa apuvälinevarastolta noutamaan.
Kuitenkin tullessani keskussairaalaan odottelin 50 parin keppien kanssa osastolle pääsyä ruuhkan takia. Lähtiessä keskussairaalasta terveyslautakunnan säännöt kielsivät niitä antamasta minulle kotia mukaan.
Nyt parannuttuani tein valtuustoaloitteen, joka ei nosta Kotkan kaupungin kustannuksia jo olevan koneiston osalta. Ei tarvitse muuta kuin vastata tekemääni valtuustoaloitteeseen ja sairaiden potilaiden henkinen kiusaaminen loppuu joustavaan apuvälineiden saantiin.
Kotkan virkamiehet ovat tehneet kaikkensa, että Perussuomalaiset eivät heidän työrauhaa häiritsisi rakentavilla ja palvelevilla kuntalaisia auttavilla esim. aloitteilla. Ovat saaneet Perussuomalaisille jo toiseen jalkaan pallon hidastamaan palvelu halukkuutta. Emme lannistu työ jatkuu.
Arto Hirvonen
Perussuomalaiset
Taustavaikuttaja
Meillä useimmilla kotkalaisilla olisi varmaankin paljonkin omakohtaisia kokemuksia kerrottavana yksilötasolla.Ei niistä kaikista voi valtuustoaloitteita värkätä malliin Kervinen.Tuleppas sinäkin jo tähän päivään.
...perussuomalaisille, isänmaa ei ole myytävänä, yksilön oikeuksia kunnioitettava ja avoimuuttaa politiikkaan!
hyvä juttu taustalla. Vielä kun jätät pois kaiken turhan luulosairauden, että teitä vainottaisiin ja salaliitossa oltaisiin teitä vastaan? Järki käteen ja housut jalkaan, aikuinen mies1