Llipposella pyyhitään pöytää

Iso-Lipponen on menettänyt asemansa - viimeistään Vanhasen asiallisen tyly kommentti Paavon ärhentelyyn osoitti missä mennään.

Tämäkös tuulipukudemareita ketuttaa - heinäluoma yrittää olla kovaa poikaa vaan ei pärjää ilman Lippoa.

Demarit ovat Suomen syöpä - millä saataisiin se hoidettua. Pitää olla kovat lääkkeet, että tukka lähtee!!
6342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Paavo Lipponen kerrankin oikeassa

(Oleppas sinäkin "kiltisti" rakas komuhomoni

Roalisteilla on ollut aina hame eli kiltti:))

Historian painolasti: Hyväuskoiset hölmökomut ja talikkokomut

Seppo Lehtokin yhtynee Paavo Lipposen mielipiteisiin, eikä lain hänen "Aunukseensa", kuten lipevimmät demarit ovat tehneet kautta aikain

Taru sormusten herrasta kalpenee Lehdon rinnalla -Sepolla taikasormuksenaan on netti - netiketeistä viis:)

Lisää löylyä ja rajatolpat liikkeelle

Keskustelua aiheesta myös http://www.suomensisu.fi palstalla

He eivät ainakaan näytä sensuroivat eurovaalikeskustelua

Rohkeutta myös prokarelianisteille :)

Lehto jakanee piikkejään Eurovaalien alla tiuhenevaan tahtiin ... more than possible

To: [email protected] lienee pääkohde ja aluepalautukset

Kaiken kaikkiaan hupaa juttua:)

Eikä siinä toiminnassaan keltään liene lupia kyselevä

Näkyypä sivustoillaan olevan erilaisia linkkejä, joilta ei myöskään ole lupia kysellyt.

Oli sitten äpärä ( lehtolapsi ) tai sitten ei

Huuhaan Innanenkin olisi tervetullut laulamaan miehittäjää suohon Lehdon rinnalla?

PS:) Tunnettuahan on menneiltä vuosilta kuinka erilaiset tahot kokoomuksessa, kepussa, sdp:ssä ovat ottaneet julkisesti kantaa vastaavaan tyyliin

- ainoa seuraus lienee kuin pierun kummastelijalla - naurun kohteeksi joutuminen

Taidanpa minäkin lähteä syömään:) ... tiedä vaikka olisi hernekeittoa tarjolla?

PS;) Mitähän Väyrynen vastannee Lehdolle KGB-väitteisiin? ... jokohan pilittää = tumputtaa Brysselin pissapojun luona / pillittää?

Örkki Taikametsän

Äänestä

palkkatuloveroista ne maajussitkin elantonsa saavat kun eivät itse tuota sentin hyrrään suomalaisen yhteiskunnan hyväksi.

Äänestä

Lipponen ylivoimaisesti huonoin politikko suomen politiikan historiassa. Vai työväen edustaja? Pyyhitään ilomielin.

Äänestä

Lipposen käytös on nykyään sellainen, että hänestä on tulossa valtakunnan ykköshäirikkö ja mahdollisesti turhin julkkiskin.

Äänestä

Demut tykkää työttömistä sen takia ne teki niitä
paljon ja autto Firmoja ja pankkeja. Eli älä rienaa SDP :tä enää pitkätukkapilleriwille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


R2D2 kirjoitti:

Iso-Lipponen on menettänyt asemansa - viimeistään Vanhasen asiallisen tyly kommentti Paavon ärhentelyyn osoitti missä mennään.

Tämäkös tuulipukudemareita ketuttaa - heinäluoma yrittää olla kovaa poikaa vaan ei pärjää ilman Lippoa.

Demarit ovat Suomen syöpä - millä saataisiin se hoidettua. Pitää olla kovat lääkkeet, että tukka lähtee!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu