Kohta paljastuu nimimerkkien

takaa nimet

10

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • intelaat

      Verkkovirran taajuushan muutetaan ensi yönä 50 hertsistä 60 hertsiin, eli Suomikin siirtyy yleiseurooppalaiseen standardiin.

      Suurimmalle osalle sähkölaitteista tämä ei aiheuta mitään haittaa, mutta monien tietokoneiden prosessorit tulevat kyllä sekoamaan.

      Prosessorin ohjaustiedoston päivityksellä voi välttää helposti ongelmat, mutta tästä asiasta on minusta tiedotettu tosi huonosti. Kannattaa ottaa selville oman tietokoneen prosessorin yksilöintitiedot ja käydä lataamassa päivitys prosessorivalmistajan sivuilta. Muuten voi käydä köpelösti...

    • R.K.P.
    • srdrgsggsg

      todella paha aprillipila :D täytyy myöntää että sydän hyppäsi kurkkuun, ja piti ihan muistella mitäköhän paskaa sitä on tullut kirjoiteltua.

      tuo olisi kyllä ihan kätevä ratkaisu.
      vanhoja kirjotuksia ei kyllä saa muutettua nimellisiksi, niitä viestejä on nimittäin todella paljon. liikaa.

    • Kuk regus susej

      minä kirjoittelen naapureiden koneilla sillä aikaa kun he käyvät kaupassa.

    • llexlax

      Aprilliä!

    • Hanna

      Mikäli tullainen tulee pakolliseksi, silloin on meidän kaikkien toimittava julkisesti ja olemme sitten samalla lähtöviivalla. Ihan loistava juttu!

      • Kuk regus susej

        toinen päivä neljättä, mikä silloin oli eilinen päivämäärä, päivä jolloin tuo aloitus tehtiin?


      • Kössönöm
        Kuk regus susej kirjoitti:

        toinen päivä neljättä, mikä silloin oli eilinen päivämäärä, päivä jolloin tuo aloitus tehtiin?

        hakea eilisen päivämäärän allakasta, niin se ei silti tarkoita sitä, että hän tajuaisi mitä kysymykselläsi tarkoitat.


      • Kuk regus susej
        Kössönöm kirjoitti:

        hakea eilisen päivämäärän allakasta, niin se ei silti tarkoita sitä, että hän tajuaisi mitä kysymykselläsi tarkoitat.

        mutta se tulee vasta ensi vuonna, tai sitten ei.


    • Uskoitko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2514
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2481
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      29
      2370
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1866
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      27
      1661
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      311
      1655
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1486
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      72
      1339
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1078
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1053
    Aihe