epäurheilijamaista

Kalpan valmentaja on naurettava pelle.
Heitti mielenosoituksellisesti silppuamansa paperinpalat kentälle hävittyään pelin.
ja itkuvirret päälle.
Hame päälle Virta!
3225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vielä RD:lle ja jatkuvasti syyt muualla kuin itsessä. Jypin maalit aina tuurimaaleja, eilen ei ollut maalitilanne se siniviivatapaus. Aikaa olisi ollut ratkaista ottelu vaikka kuinka. Joukkue on yhtä huono kuin sen heikoin lenkki.
Ei uskoisi että on täysi-ikäinen.

Äänestä
  • Jos Kalpa on niin huono, niin kertokaas te viisaat, millä helvetin ilveellä Kalpa on sitten mukana finaalipeleissä? Ei taida rahkeet riittää myöntää sitä että se nyt on vaan sen verran hyvä että on raivannu tiensä suosta aina finaaleihin asti. Mikä muu joukkue on tehny saman tässä lähiaikoina?

    JYP on pelannu 24 kautta SM tasolla ja kolmesti ollu mitali sijoilla, joten aika tasapaksua on silläkin noi pelit ollu. Ei voi vielä puhua siitäkään joukkueesta että olis ylivoimainen. Tällä kaudella on taas mukana siis vasta neljättä kertaa taistelemasta finaaleista, mutta voittohan te ette vielä ole saanu. Ei kauheita yllätyksiä tai huimia mediaa kuohuttavia sarjanousuja kuten Kalpalla. Taitaa vaan harmittaa että Kalpa on niin paljon mediassa, että se vie JYPn näkyvyyttä. Ja sori, TPSkin on pelannu kaikkiaan paremmin kuin JYP joten en noilla saavutuksilla vielä kauheesti henkseleitä paukuttelis.

    Äänestä

Entäpä Risto Dufva? Siinä on sen verran relu kaveri että huh huh, muistan viime vuodeltakin ainakin yhden haastattelun Canal plussalla ja sitten vielä kun Jyp voitti TPS:än ja Dufva oli haastattelussa niin paljastui miehen todellinen luonne. Pilkkaa vastustajia ja kehuu itseään ja joukkuettaan.

Siihen verrattuna Virran reaktio kovan työn tehneen joukkueen tuomarivirheestä seuranneen playofftappion jälkeen näyttää hyvinkin inhimilliseltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käytöstä! kirjoitti:

Kalpan valmentaja on naurettava pelle.
Heitti mielenosoituksellisesti silppuamansa paperinpalat kentälle hävittyään pelin.
ja itkuvirret päälle.
Hame päälle Virta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu