Miksei Kapanen tehnyt maalia kun tyhjä pömpeli oli edessä muutama minuutti ennen loppua?
Maaleja!
3
181
Vastaukset
- se useasti
mutta sitä tarkemmin pitää kysyä sinun Kapaselta. Ja toisaalta JYPn maalissa oli mokke. Se oli Kalpan pää mikä oli tyhjänä..joten hyvä ettei sinne tyhjään maaliin laukonukkaan.
- Mä vaan
Niin tosiaan, täytyypä kysyä Kapaselta, tyhjältä se Jypinkin maali mielestäni näytti, noin jääkiekkotermillä kuvattuna tilanteen mukaan.
- se useasti
Mä vaan kirjoitti:
Niin tosiaan, täytyypä kysyä Kapaselta, tyhjältä se Jypinkin maali mielestäni näytti, noin jääkiekkotermillä kuvattuna tilanteen mukaan.
Saattoihan se ollakkin, en muista kaikkia hetkiä tarkkaan.(ja olin selvinpäin) Muistan yhen tilanteen siinä lopussa, joka jäi elävästi mieleen.
Kapanen koetti tehä maalin siitä nurkalta, mutta se pirullinen Wallinheimo (olikohan oik kirjotettu ;o ) torju sen yrityksen. tuon jälkeen jäi Kapanen polven varaan hetkeks ja varmasti manas tilannetta. Eli varmasti koetti, mutta nyt ei vaan onnistunu. Harmi.
Olisin niin mielelläni kattonu vielä jatkoajan.. ja en nyt vingu mitään tappion karvaamaa valitus virttä, vaan eniten harmittelen sitä ettei JYP ja Kalpa ole vastakkain finaalissa. Siinä olis ollu jotain. Mutta nyt vaan tilanne on tämä, joten pitää sopeutua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079