Fiat myy hyvin

Maailmalla on taloustaantuma vai lamako se oli.Suomessa Fiatin myynti ei ole kummoista,mutta mitä sanotte tästä:Saksassa myytiin 28883 Fiattia maaliskuussa.Fiatin myynti kasvoi 219 %.Fiat oli maaliskuussa Saksan kolmanneksi myydyin automerkki.Lukuja,joista mikä tahansa automerkki olisi ylpeä.
111117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Fiatilla on nykyaikainen mallisto. Uudenaikaiset, vähäpäästöiset & tehokkaat moottorit sekä hienoa muotoilua. Ei mikään ihme, että menee kaupaksi.

Suomalainen käy sitten ostamassa sen vanhan saksalaisbiilin, joka ei siellä enää kelpaa.

Äänestä

Fiatin maaliskuun myynti oli hyvä. Taitaa markkinaosuudet muuttua aika tavalla tänä vuonna.

Äänestä

...ovat aina myyneet hyvin. Vuosituhannen vaihteesta
saakka Fiat-myyjien myyntipuheet ovat olleet
jokseenkin samat. Autoissa paljon vikoja, mikä
näkyy suoraan jälleenmyyntiarvossa. Ehkäpä
maailmalla laman myydään taas "ladoja" ;)

Äänestä
  • ...siis laman aikana myydään "fiatladoja" :)

    Äänestä

  • Myös 1960-luvulla isot Fiatit 1800- ja 2300-mallit olivat kait melko suosittuja. Myös aikaisempi Croma-malli oli euroopassa melko suosittu kokoisekseen. Malli tuli myyntiin olikohan vuosi 1986 ja v.1991 tuli facelift. Muistelen lukeneeni jostain autolehdestä että ennen malliuudistusta 1991 Cromaa oli myyty jo noin 300 000 kpl.

    Äänestä

Eikö se asia ole niin, että laman aikana menee parhaiten kaupaksi hyvän hinta/laatusuhteen omaavat autot.

Äänestä

Elikkäs viimevuoden maaliskuussa myytiin saksassa vain n.9000 fiatia,surkea määrä.

Äänestä
  • Ja silti Fiat teki viime vuonna voittoa 3,36 miljardia euroa,ei mikään surkea tulos...

    Äänestä

Varsinainen Fiat World löytyy Brasiliasta.Maaliskuussa Fiateja myytiin Brasiliassa 42568 kpl.Fiat on Brasilian markkinajohtaja.Toisena maaliskuun myynnissä oli VW,kolmas GM ja neljäntenä Ford.

Äänestä

Tietenkin Fiat myy, kun tarjoaa poikkeuksellisen paljon suorituskykyä rahaa vastaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marco B kirjoitti:

Maailmalla on taloustaantuma vai lamako se oli.Suomessa Fiatin myynti ei ole kummoista,mutta mitä sanotte tästä:Saksassa myytiin 28883 Fiattia maaliskuussa.Fiatin myynti kasvoi 219 %.Fiat oli maaliskuussa Saksan kolmanneksi myydyin automerkki.Lukuja,joista mikä tahansa automerkki olisi ylpeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu