kiinnostaa v40

elikkä olis auton vaihto meininki tuli käytyä volvo liikkeessä ja oli mielenkiintoinen vaihdokki eli v 40 turbo ja t4 kumpi olisi parempi esim. kestävyydeltään sekä käyttö kustannuksiltaan sekä miten ahtimet/tekniikka kestää ns. normaalissa ajossa ps. mielellään asiallisia vastauksia.
2589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Osta vaan, ihan hyvä auto se on !!!

Tota mää en oikeesti ymmärtänny että siellä on niinku v40 turbo, ja sitte t4 myynnissä , eli kaks turboa ?? ;)

Mut jos tarkotit että se toinen turbo on sellanen matalapaine-turbo, ni osta ennemmin se t4. Mut oikeesti kannattaa kattoa että kumpi on paremmassa kunnossa. Ahtimet kyl kestää, ja jos menee rikki ni kannattaa ostaa uus isompi ahdin vaikka ruottista siihen ni sitte saa kunnon kiksit !! Joutuu vaa alkaa ostelee lisää kumeja ku niit alkaa menee! -öö huomasin että aletaan lipeemään asialinjasta joten moro !!

Äänestä

siitä saa paremmin tehoa kun siitä t4:sta mutta sitten kun paikat käy paukkuu ni paukkuu molemmista, ja kallista on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tietoa kirjoitti:

elikkä olis auton vaihto meininki tuli käytyä volvo liikkeessä ja oli mielenkiintoinen vaihdokki eli v 40 turbo ja t4 kumpi olisi parempi esim. kestävyydeltään sekä käyttö kustannuksiltaan sekä miten ahtimet/tekniikka kestää ns. normaalissa ajossa ps. mielellään asiallisia vastauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu