Maailman pienimmät päästöt on

Sarjassa 20 desin turbomoottorit polttoaineena bioetanoli E85. Kova tulos Saabilta - jälleen kerran.

Saab on jo vuosia ollut suunnannäyttäjä bioetanoliautoissa kun ollut tiedossa että tätä ainetta voidaan tehdä erilaisista jätteistä myös täällä pohjolassa.

Ja tunnettu tosiasiahan on se että ihmiskunta on hukkumassa paskaan. Nyt persjalkaisillakin on mahdollisuus elää pitempään kun paskan määrä vähenee.
3221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on esimerkiksi Citroen C1:ssä, jos siihen tankataan biofuelia.
Vielä pienemmät päästöt on Pappa-Tunturissa, jos siihen laitetaan biota tankkiin.
Valtaosa maailman bensakoneista käy bio:lla, mm. kupla-volkkari jo 60-luvulla.
Turha Saabistien on röyhistellä alkukantaisten koneidensa kanssa.

Äänestä
  • edes hiukka järkee päässäs niin et olis ostanut sitä Avensista. Mutta ei ... kun piti vaan varoituksista huolimatta ostaa se vikapesä. Syytä nyt vaan itsees, olisit uskonut kokeneempien puhetta. Nyt sitä ollaan niin katkeraa niin katkeraa että !

    Äänestä

  • jos sulla olis kirjoitti:

    edes hiukka järkee päässäs niin et olis ostanut sitä Avensista. Mutta ei ... kun piti vaan varoituksista huolimatta ostaa se vikapesä. Syytä nyt vaan itsees, olisit uskonut kokeneempien puhetta. Nyt sitä ollaan niin katkeraa niin katkeraa että !

    Citroen C5:llä, annattakoon näin tiedoksi.
    On perheessä toki Toyotakin, vaimolla kymmenen vuotta hyvin palvellut nyt jo hieman vajaa 300 000 km ajettu 1-korinen Avensis, joka ei todellakaan ole mikään vikapesä.
    Ja Saabeja minulla on ollut 70-luvulta alkaen kaikkiaan 4 kpl, ensimmäinen oli 99CC, hyvä ja lämmin talviauto, suuri kulutus ja katsastuksissa usein mm. jarrujen kanssa ongelmia. Autosta jäi kuitenkin hyvät muistot, vaikka joskus ongelmia olikin.
    Viimeisin Saab oli 900-Saab vm. 1995.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saab 9-3SS alle 48g/km kirjoitti:

Sarjassa 20 desin turbomoottorit polttoaineena bioetanoli E85. Kova tulos Saabilta - jälleen kerran.

Saab on jo vuosia ollut suunnannäyttäjä bioetanoliautoissa kun ollut tiedossa että tätä ainetta voidaan tehdä erilaisista jätteistä myös täällä pohjolassa.

Ja tunnettu tosiasiahan on se että ihmiskunta on hukkumassa paskaan. Nyt persjalkaisillakin on mahdollisuus elää pitempään kun paskan määrä vähenee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu