sinussa on sitä jotakin mikä pitää kiinni. Millä helv... loitsulla sait rakastumaan sinuun.
Täytyy kieltämättä
sanoa, että
11987
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Koska luulin jo että sulla on jo joku toinen.
muuta kuin sinä. Ne muut on mulle laastareita kun en saa sinua.
magneettista vetovoimaa. Tosin se toimii molempiin suuntiin (kai?). En minäkään voi vastustaa erästä miestä. Tekee mieli mennä lähemmäksi. :)
Tosin ainakin minun puolelta se on vasta ihastusta. Rakkauteen tarvitaan vähän enemmän. Pitää tuntea toista vähän enemmän ennen kuin sellaisesta voi edes puhua..
Otanko loitsun pois?
ollaan vasta päästy vauhtiin?
Loitsu saattaa tehdä Kaikesta jotain käsittämättömän hienoa. Monet eivät tällaisesta pelottavasta uutuudesta syty, vaan harmaa turvallinen arki on turvapaikka.
Liian harvoin näemme. =(
ihan oikeasti. Pelkään niitä tunteita jota aiheutat minussa.
Mitä sitä pelkäämään (itseäsi?), aina on nyt ja voi muuttaa suuntaa, jos tahtoo. Loitsu ei siis sido sinua vaan ainoastaan antaa sinulle mahdollisuuksia. Valinnanvapautta.
joku kemiallinen juttu jos sattuu tykkäämään vastakkaisesta sukupuolesta.
on langennut sinuun
sinä rakastut minuun
et irti voi päästää
et tunteitas säästää
noiduin sun salaa
nyt tunteesi palaa
tää loitsu on tosi
mikset jo kosi????!