Olen nyt 20-vuotias, ja minut on siedätetty koivulle ja timoteille 11-14 -vuotiaana. Oireet ovat pysyneet hyvin poissa. Nyt tuli mieleen, että voiko siedätyshoidon tulos olla elinikäinen vai voiko sen uusia jossain vaiheessa, jos oireet palaavat?
Vastaukset 1
- Siedätetty
Kävin myös siedätyshoidossa 3 vuotta, puille ja heinille ja vaivani jäivät kutakuinkin pois. Hoitsu sanoi, että siitä saa ainakin 10 vuoden vasteen eli ei ole elinikäinen. Uusimisesta en tiedä, mutta luulisin, että voi uusia, jos todella paha siitepölyallergia. Sun kannattaa kysyä asiaa allergiahoitajalta, jos oireesi ovat palanneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951841
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4881409Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481210- 881203
- 751170
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1941154- 93947
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt11914- 65725
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta176721