KAPALLA ETU PUOLELLA

jaakko-jkl

Kalpa taipui selvästi paremmalle joukkueelle ja on näin ulkona finaalista. Mutta Kalpalla on etu puolellaan pronssipeliä ajatellen. Finaalista tippuminen on valtava pettymys. Koko kauden tavoite jää saavuttamatta ja se synkistää mielen. Nyt Kalpalla on aikaa enemmän toipua niin henkisesti kuin fyysisestikin tuota tappiosta verrattuna tulevaan vastustajaan. Tämä etu ei ole ihan pieni. Se kannattaa tiedostaa ja käyttää hyväksi. Tsemppiä Kalpa!

2

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikuinen jyp fani

      pidämme teille peukut, olisi hienoa jos tekin toisitte mitalin sisä-suomeen, ja tehän tuotte tuolla uskomattoman hyvällä joukkueella. kalpa ja jyppi jyrää. anteeksi eilen rantapallojen heittelyt, ajattelimme että ottaisitte ne mukaan kun voitatte pronssia nii saisitte heitellä jäälle. tsemppiä!

      • Ja kovalla vauhdilla

        Ja siitähän oli jo todisteena se, että myös asiantuntijoiden tuloksissa Kalpa olis ollut alkujaan 14-12., mutta saatanan savolaiset pyöritti ittsensä eka 6 parhaan joukkoon (johon heillä tavoite oli) ja sieltä sitten 4 joukossa. Kalpa on jo voittanut vaikkei kirkasta mitalia tullutkaan. Tämä vuosi oli vain näyte siitä, mitä tuleman pitää(kuten JYP viime vuonna) Jos tästä vielä pronssi raapastaan, niin se on vain extraa tälle kaudelle.
        Mutta sitä nyt JYPkin huilii,mutta kultaan on vielä pitkä matka. Älkää nyt ainakaan kompastuko liialliseen ylpeyteen jotta ei kolahtais nilkkaan. Tsemiä peliin!

        p.S. Ne rantapallot sai kyllä nauruja osakseen täältä savosta. Hieman rupes jo mietityttämään että tietääköhän siellä JLKn yleisössä, mitä peliä ne oli edes seuraamassa..? Mutta hyvin pelastitte tilanteen >> jos Kalpa ne sit luovuttais pronssin voitettuaan..>> Joten annetaan anteeks tällä kertaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1761
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1507
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1477
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1167
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      830
    Aihe