KAPALLA ETU PUOLELLA

jaakko-jkl

Kalpa taipui selvästi paremmalle joukkueelle ja on näin ulkona finaalista. Mutta Kalpalla on etu puolellaan pronssipeliä ajatellen. Finaalista tippuminen on valtava pettymys. Koko kauden tavoite jää saavuttamatta ja se synkistää mielen. Nyt Kalpalla on aikaa enemmän toipua niin henkisesti kuin fyysisestikin tuota tappiosta verrattuna tulevaan vastustajaan. Tämä etu ei ole ihan pieni. Se kannattaa tiedostaa ja käyttää hyväksi. Tsemppiä Kalpa!

2

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikuinen jyp fani

      pidämme teille peukut, olisi hienoa jos tekin toisitte mitalin sisä-suomeen, ja tehän tuotte tuolla uskomattoman hyvällä joukkueella. kalpa ja jyppi jyrää. anteeksi eilen rantapallojen heittelyt, ajattelimme että ottaisitte ne mukaan kun voitatte pronssia nii saisitte heitellä jäälle. tsemppiä!

      • Ja kovalla vauhdilla

        Ja siitähän oli jo todisteena se, että myös asiantuntijoiden tuloksissa Kalpa olis ollut alkujaan 14-12., mutta saatanan savolaiset pyöritti ittsensä eka 6 parhaan joukkoon (johon heillä tavoite oli) ja sieltä sitten 4 joukossa. Kalpa on jo voittanut vaikkei kirkasta mitalia tullutkaan. Tämä vuosi oli vain näyte siitä, mitä tuleman pitää(kuten JYP viime vuonna) Jos tästä vielä pronssi raapastaan, niin se on vain extraa tälle kaudelle.
        Mutta sitä nyt JYPkin huilii,mutta kultaan on vielä pitkä matka. Älkää nyt ainakaan kompastuko liialliseen ylpeyteen jotta ei kolahtais nilkkaan. Tsemiä peliin!

        p.S. Ne rantapallot sai kyllä nauruja osakseen täältä savosta. Hieman rupes jo mietityttämään että tietääköhän siellä JLKn yleisössä, mitä peliä ne oli edes seuraamassa..? Mutta hyvin pelastitte tilanteen >> jos Kalpa ne sit luovuttais pronssin voitettuaan..>> Joten annetaan anteeks tällä kertaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5181
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4915
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      69
      3369
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2956
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2272
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      236
      1712
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1279
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      77
      1251
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      970
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      917
    Aihe