Hei antikärppä

Puhuttaisko välillä Jokereiden nöyryyttämisestä? No.., miks ei?

No musta ois ainakin sikahauskaa, jos Jokerit ois Kärppien kanssa nyt finaalissa. Ois kiva vetää taas se tikkari pellen suusta siinä kalkkiviivalla, se on aina yhtä hauskaa.

Noh, muistellaanko vanhoja.. kuinka mones kerta se muuten on 2000 luvulla, kun ensi kaudella Kärpät tiputtaa Jokerit mestaruustaistelusta? Ai et muista vai? No varmasti muistat..!
4293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..jokrut voi vielä jonkun seuran voittaakkin esim. ROKI.n(Rovaniemen kiekon) tosin ei montaa kertaa.

Äänestä

siirtää iltapäivään/iltaan käppyröitten nöyryyttämiset, nyt en ehdi kuin hetken....tietääkseni käppyröillä ei ole yhtään SUOMEN mestaruutta, koska eivät ole suomalaisia, sen sijaan POHJOISEN mestaruuksia niillä taitaa muutama olla, kerropa montako? Tikkarin voit vetää omasta anuksestasi ja laittaa suuhusi kuten ennenkin, nauti siitä.

Äänestä

vai oliko se Oulun Jokerit?Eipä noilla kahdella seuralla ole mitään eroa keskenään.Seurojen olemukset, fanien edesottamukset,muotibuumin ruokkiminen onnistuu kummaltakin.Huvittaa kun oululaiet eivät huomaa tai eivät halua huomata kuinka heidän oma seura on alkanut muistuttamaan heidän halveksimaansa joukkuetta kaikessa tekemisessä.Ai niin ,sehän ei olekaan hölmöä pelletouhua kun sen tekee oma seura.

Äänestä
  • ...olen miettinyt. Aika surulliseksi on kärppien touhu mennyt. Edelleenkin on pakko digata pohjoisen tuulta, mutta surullista kyllä, se hieman tuoksahtaa helsingiltä. Mutta silti en ole pahoillani vaikka poika pysyisikin oulussa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


98738723 kirjoitti:

Puhuttaisko välillä Jokereiden nöyryyttämisestä? No.., miks ei?

No musta ois ainakin sikahauskaa, jos Jokerit ois Kärppien kanssa nyt finaalissa. Ois kiva vetää taas se tikkari pellen suusta siinä kalkkiviivalla, se on aina yhtä hauskaa.

Noh, muistellaanko vanhoja.. kuinka mones kerta se muuten on 2000 luvulla, kun ensi kaudella Kärpät tiputtaa Jokerit mestaruustaistelusta? Ai et muista vai? No varmasti muistat..!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu