minne joutuu h-a:n perskärpäset, jos ja kun tuomio tulee...
EDELLEEN
ODOTAN VASTAUSTA
6140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei halla-aholaisilla ja hommalaisilla ole selkärankaa tukea Halla-ahoa loppuun saakka. Halla-aho on ollut näille propellipäille vain tekosyy netissä uhoamiseen, spämmäämiseen ja muuhun epävakaaseen häiriköintiin. Kun Halla-aho siirtyy pois kuvioista, fanaatikot keksivät jonkin seuraavan syyn urpoilulleen. Halla-ahoa on oikeastaan käytetty härskillä tavalla hyväksi - ei pelkästään Soini, vaan myös ns. halla-aholaiset. Mahtaako mies sen itse käsittää.
Halla-Ahon ns. kannattajat uhoamalla netissä roturintaman voitolla ja Perussuomalaisen puolueen kaappaamisella omaan käyttöönsä. Myös kannattajakorttien kerääminen ennen ehdokkaiden viimeistä nimeämiskokousta oli Halla-Ahon ehdokkuutta ajatellen äärimmäisen typerästi tehty.Ilman tällaista käytöstä puoluehallituksella tai Soinilla ei olisi juurikaan ollut perusteita jättää Halla-Aho EU-ehdokkuuden ulkopuolelle.
Selkärangaton Soini oli jo puoli vuotta sitten päättänyt itse alkaa Eurostoliitto-ehdokkaaksi ja jättää Halla-aho rannalle. Soinihan lipsautti, että aloitti ranskan opiskelemisen jo puoli vuotta sitten. Kannattajakorttien keräämistä Soini käyttää vain tekosyynä.
Halla-ahon poliittisen uran kannalta oli vain siunaus, että pääsi eroon soinilaisista selkäänpuukottajista, ja pääsee toteuttamaan omaa politiikkaansa. Halla-aho-tietoisuus kasvaa kohisten tämän kohun seurauksena, ja omalta listaltaan pyrkivää Halla-ahoa on helpompi äänestää niiden (valtaosa kansasta), jotka tuntevat Soinin ja soinilaisuuden vastenmieliseksi populismiksi.
se perskärpästen sakki joka on ratsastanut h-a:lla kun tuomio tulee...vai samaa nurkkaanko meinaatte tuijottaa..? Ei liene sinullekaan epaselvää h-a:n mahdollisuudet politiikassa... polittinen raaki luo varmaan uskottavuutta.
Jos tohtori Halla-aho saa tuomion siitä, että kutsuu pedofiilia lapsenraiskaajaa pedofiiliksi lapsenraiskaajaksi, niin se vain nostaa Halla-ahon kannatusta. Jokainen normaalilla älyllä varustettu kansalainen tajuaa kyseessä olevan poliittisen epäreilun ajojahdin.
Jo syytteen nostaminen on ollut positiivista julkisuutta Halla-aholle. Tuomio tekisi hänestä ristiinnaulitun messiaan useimpien kannattajien silmissä, ja kannattajien määrä lisääntyisi entisestään.
Normaalilla älyllä varustettu kyllä älyää pysyä erossa, eihä kukaan ns normaali halua rasistinleimaa itselleen... vaikkakin toisille se näyttäis olevan kuin saisi kunniamerkin.
"Jo syytteen nostaminen on ollut positiivista julkisuutta Halla-aholle. Tuomio tekisi hänestä ristiinnaulitun messiaan useimpien kannattajien silmissä, ja kannattajien määrä lisääntyisi entisestään."
Tämä osa kertookin sitten kaiken... ei mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Jäin miettimään mitä tekstissäsi tekee sana "normaalilla älyllä" ?????