Yhdistyksellämme on normaali tili nettipankilla Osuuspankissa (ja visa electron). Viime kuussa meni palvelumaksuja 31,46 e!!!! Mm. nettipankin kuukausimaksu 12 e, josta meille ei ole puhuttu, joku ihmeen viestisiirto 11,96 e, tililtämaksu 5 e jne...
Helvetin perseestä!! Voisimme vaihtaa pankkia, kun ei kerran tällasesta ollu tietoa. Ihme kusetusta, yli 30 e tyhjästä.
paska OP
17
5628
Vastaukset
- op asiakas
Juu me maksetaan 50 euroa palvelumaksuja/kk.
Juu ihan totta. Uskokaa nyt kaikki, kun sanon. Se on ihan totta, ihan aikuistenoikeesti totta.
Mitä? Siis se on totta!!!!!- alkuperäinen.
tuo laittamani viesti oli kyllä totta. Ei ole pakko uskoa.
- on.
kaikissa pankeissa on yhdistyksen pankkiasiat kalliimpaa,
eikä niitä rahoja voi mitenkään laittaa yksityisen henkilön nimelle,
se on vakava rikos. - kun tunnut tietävän
on. kirjoitti:
kaikissa pankeissa on yhdistyksen pankkiasiat kalliimpaa,
eikä niitä rahoja voi mitenkään laittaa yksityisen henkilön nimelle,
se on vakava rikos."kaikissa pankeissa on yhdistyksen pankkiasiat kalliimpaa,"
Minkälaisia hinnastoja sinulla on esittää KAIKKIEN muiden pankkien kuin OP:n osalta asiasta? - on.
kun tunnut tietävän kirjoitti:
"kaikissa pankeissa on yhdistyksen pankkiasiat kalliimpaa,"
Minkälaisia hinnastoja sinulla on esittää KAIKKIEN muiden pankkien kuin OP:n osalta asiasta?eikä niitä ole netissäkään, jokainen pankki hinnoittelee ne erikseen ja erilaisin kriteerein.
olen yrittänyt olla taloudenhoitajana ja on vaihdeltu pankkeja 2-3 vuoden välein, on pikku yhdistyksiä ja yrityksiä.
viis vuotta takaperin oli säästöpankit lähes ilmaisia,
nyt lienee Sampo ja Op edullisemmasta päästä,
riippuu paljon mitä summa tilillä pidetään,
minkälaista tulostusta pankin pitää tileistä tehdä yms.
Aina maksavat enemmän kuin yksityisen henkilön,
koska yksityinen ei todellisuudessa maksa keskimäärin kuin neljänneksen kuluistaan.
- Olet onnistunut
Miten ihmeessä olet saanut noin suuren summan kulutettua..
Edullisin tapa hoitaa pankkiasiat
Ota käyttöösi seuraavat palvelut:
* käyttötili, jolle ohjaat palkkasi, eläkkeesi tai muut säännölliset tulosi
* verkkopalvelutunnukset
* verkkotiliote käyttötilillesi
* OP-Visa -tuoteperheen kortti
OP-bonusasiakkaana saat nämä kaikki palvelut edulliseen 2,75 euron kuukausihintaan (suositushinta).
Puhut joko puutaheinää tai olet todella yksinkertainen :D- vielä..
että katoppa op verkkopankista oman tilin asetukset että mitä kaikkea maksullisia palveluja olet sinne ottanut..Voi ottaa pois käytöstä jos viitsii paneutua
- oli.
"Yhdistyksellämme on normaali tili nettipankilla Osuuspankissa"
oli yhdistyksen tili kyseessä,, ei yksityisen.
eihän yksityishenkilön tilit, kortit yms maksa mitään ja saa vielä käyttötililleen korkoakin joka päivä. - hahhahahaa
Siis täh? Yhdistykselle käyttötili? Ja sinne eläkkeet ja palkat? Kukahan tässä nyt on TODELLA yksinkertainen... no OP:n asiakas tietenkin!
- ja tyhmä!!
Juurihan aloittaja sanoi että kyseessä on YHDISTYKSEN tili. Taidat olla todella yksinkertainen kun selität yhdistyksen palkasta ja eläkkeestä :DDD Kannattaa lukea viesti ennenkuin vastaa. Sehän on keskustelujen idea.
- mutta elämä on
Kyllähän nuo aika kalliilta vaikuttaa, meidän yhdistys on ottanut palvelut ja alta 5e on kulut kuukaudessa. Sisältää tilit, kortin sekä verkkopankin että laskujen maksun.
Yrityksiltä pankit kyllä ottaa aika paljon palvelumaksuja ja sitten yksityishenkilönä valittaa kun menee 50 senttiä palvelumaksuja.- hyvä pankki.
"....meidän yhdistys on ottanut palvelut ja alta 5e on kulut kuukaudessa. Sisältää tilit, kortin sekä verkkopankin että laskujen maksun".
ompa edullista,
ei oikein uskoisi, enkä uskokaan. - sN.
yhdistyksen rahat omilla nimilläsi,
tosin, kyllä tilintarkastajan se pitäisi huomata.
aika paha juttu jos tulee tilintarkastus,
vielä pahempi jos kuolet,
vastaat siitä omilla varoillasi.
- jkhjhjhhj
Kannattaa käyttää viirenumeroa laskuja maksaessa, sekä saapuvissa maksuissa esim. jäsenmaksuissa. Viitenumerollisen maksun välitys maksaa muutaman sentin/kpl, kun tekstillisen tiedon välitys yleensä 50 senttiä/kpl.
Kannattaa käydä omassa pankissa neuvottelemassa hinnoista. Jos se ei onnistu, käy kysymässä esim. Nordeasta palvelupakettia. - kannattaa1
Vaihdoin itse vuosi sitten OPsta Säästöpankkiin. Samalla vaihdoin myös muutaman yhdistyksen tilit. Nyt yhdistyksiltä menee palvelumaksuja vuositasolla 2-10 euroa. Kortteja ei ole käytössä ja yhdistyksien tilit on liitetty omaan nettipankkiini. Kannattaa kysellä aina muualtakin.
- ei-koskaan-osuuspankkiin
osuuspankki on vihoviimeinen maalaistollojen johtama pankki. siihen ei kuulu kajota pitkällä tikullakaan, aivan tonttuja koko sakki siellä.
- Anonyymi
Lestaadioita täynnä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.31511220Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko313436- 793037
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan952741- 892611
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1542331Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2712223- 451471
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131445Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1401366