Saako asepalveluksessa käyttää piilolinssejä silmälasien sijasta, vai onko ne mahdotonta aamulla ehtiä laittamaan? Pitääkö käyttää koko palvelusaika silmälaseja?
Saako siellä käyttää piilareita?
4
459
Vastaukset
- piilareita
Kyllä asepalveluksessa saa käyttää piilareita.
Kyllä siellä ainakin alokasajan jälkeen on aikaa laittaa niitä aamuisin.- mutta.........
Saa käyttää piilareita ja pitis keretä laittamaankin.
Leireillä ei tosin ainakaan meillä saanut käyttää hygienia syistä. - .................
Aamutoimissa aikaa riittää vain punkan tekoon ja vaatteiden pukemiseen.
- Alik
ei ainakaan tule olemaan aikaa mtn piilareita räpeltää silmiin.. Tai no.. jos ei halua kusella käydä niin sit ehtii :) Eli meillä oli ainakin mosakauden alussa vissiin 2min aikaa olla punkka tehtynä ja ukot nätissä jonossa tuvan ovella.. sit 1min 15sek aikaa käydä huussissa, suihkussa ja hammaspesulla.. Että jos teillä menee kans näin, niin ei kannata varmaan niitä piilareita ees yrittää käyttää muutaman ekan viikon aikana.. Parin viikon jälkeen yleensä hellittää ja aamulla ehtii jo käydä vessassakin kunnolla :)Mutta muuten kyllä meillä ainakin sai piilareita käyttää, lukuunottamatta leirejä. Ihan terve järkikin sanoo jo ettei välttämättä kannata pitää samoja paskasia piilareita kahta viikkoa mettässä, jossa ei ole mtn peseytymismahdollisuuksia..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1663241
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012675Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!371437Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1011359Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?221211- 451119
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3081035Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti481008Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi120998Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.35911