vähän mietittävää
tehtäiskö kerrankin sellainen herrasmiessopimus
ja näytetään muulle suomelle että näilläkin palstoilla voi keskustella ihan asiallisesti jääkiekosta tuli sitten nokkiin tai ei.
analyyseja molemmista joukkueista puolin ja toisin. mielipiteitä....ym.
jos on pakko haukkua jotakuta otetaan vaikka tuomarit hampaisiin :)arvostetaan sen verran vastustajaa, sillä on se sen verran kova saavutus kun täällä asti ollaan.
kenenkään näsäviisaan ei kannata kommentoida tätä ehdotusta niin että "onko tullut pupu pöksyyn kun alkaa sovintoa ehdottelemaan". on vain paljon kivempi lueskella näitä juttuja kun vittuilu puuttuu. t. kärpät vs jyp
kärpät vs jyp
17
567
Vastaukset
- Olen ehdottanut.
..että tuohon pitäisi pyrkiä on säälittävää haukkua pelaajia,valmentajia,kannattajia ja vielä vähemmän maantieteellistä sijaintia jos kerran jääkiekosta tykkää niin silloin pitää olla asiallinen.
Aloitan itse sillä,että kehun kumpaakin joukkuetta ja miksi he ovat päässeet näin pitkälle.
Jyp on pelannut koko kauden todella hyvin ja tasaisesti ja välierissä näytti vielä vahvemmalta kuin koskaan ja ansaitsee ehdottomasti finaalipaikan.
Kärpät pelasi runkosarjat paljon Jyppiä epätasaisemmin mutta näytti pudotuspeleissä voimansa ja voittamisen tahdon ja ansaitsi myös finaalipaikan kumpi tahansa voi voittaa ja minun mielestä saa myös voittaa kultaa.
Hyvä Jyppi ja Kärpät !!!!!!!!- mee muualle....
vinkumaan!
- Nimetön
Ensiksi haluaisin vähän näsäviisastella ja sanoa että ensimmäinen ottelu Jyp-Kärpät ei Kärpät-Jyp.... no, mutta minun veikkaukseni on kuitenkin että Jyp häviää Kärpille ottelu voitoin 1-4, koska Kärpillä on paljon parempi hyökkäys.... maalivahti ja puolustus menee minun mielestä Jypille.... itse kannatan Jyppiä
- ehdotus
Toivottavasti suomalainen jääkiekkoilu, eli Jyppi voittaa. Ulkomaalaispelaajien varassa oleva Kärpät voisi jäädä hopealle.
- Harrastaja vaan
Kannatetaan, ei lisättävää! :)
- vaan niitä
Harrastaja vaan kirjoitti:
Kannatetaan, ei lisättävää! :)
pieniä rusinan kokoisia pallejasi!
- Harrastaja vaan
vaan niitä kirjoitti:
pieniä rusinan kokoisia pallejasi!
No niin, siinä meni tämän ketjun ehdotus heti kerralla persiilleen, cheers sulle vaan.
- vaan sinnekin!
Harrastaja vaan kirjoitti:
No niin, siinä meni tämän ketjun ehdotus heti kerralla persiilleen, cheers sulle vaan.
Ai niin, sul ei taida olla vielä ikää tarpeeksi, rusinapalli!?!
- Harrastaja vaan
vaan sinnekin! kirjoitti:
Ai niin, sul ei taida olla vielä ikää tarpeeksi, rusinapalli!?!
39v, pasinarulli, kyllä sä oot hurja!
Sun kirjoituksesta sen sijaan huomaa nopeesti, että ikää on 16, eli just karvoitus alkanut ja naisia et ole alasti nähnytkään livenä. - noiden...
Harrastaja vaan kirjoitti:
39v, pasinarulli, kyllä sä oot hurja!
Sun kirjoituksesta sen sijaan huomaa nopeesti, että ikää on 16, eli just karvoitus alkanut ja naisia et ole alasti nähnytkään livenä.annetaan noiden pikkupoikien olla ja kitistä omillaan . ei puututa niiden provoihin.
keskustellaan lätkästä asiallisesti kuin miehet ja naiset kuin naiset :)
taitaa nuo provoilijat olla katkeria kesäloman viettäjiä. mutta varmaa on että tiukkoja pelejä tulee. kun kärpät saa puolustuksen kuntoon ja jyp hermot niin hyvä tulee. tietysti nämä ovat minun mielipiteitä. olen kärppiin kallellaan mutta en itke vaikka jyp voittaisi kullan.sillä ei kärpät silloin huonolle häviä. onnea vaan molemmille. - surkea veikkaaja...
Harrastaja vaan kirjoitti:
39v, pasinarulli, kyllä sä oot hurja!
Sun kirjoituksesta sen sijaan huomaa nopeesti, että ikää on 16, eli just karvoitus alkanut ja naisia et ole alasti nähnytkään livenä.ja naisia et ole nähnyt tai saanut (edes vaatteet päällä)!
- on 39v.
Harrastaja vaan kirjoitti:
39v, pasinarulli, kyllä sä oot hurja!
Sun kirjoituksesta sen sijaan huomaa nopeesti, että ikää on 16, eli just karvoitus alkanut ja naisia et ole alasti nähnytkään livenä.ja vielä odottaa karvojen kasvamista ja kassien laskeutumista!
- ole sinä...
noiden... kirjoitti:
annetaan noiden pikkupoikien olla ja kitistä omillaan . ei puututa niiden provoihin.
keskustellaan lätkästä asiallisesti kuin miehet ja naiset kuin naiset :)
taitaa nuo provoilijat olla katkeria kesäloman viettäjiä. mutta varmaa on että tiukkoja pelejä tulee. kun kärpät saa puolustuksen kuntoon ja jyp hermot niin hyvä tulee. tietysti nämä ovat minun mielipiteitä. olen kärppiin kallellaan mutta en itke vaikka jyp voittaisi kullan.sillä ei kärpät silloin huonolle häviä. onnea vaan molemmille.tissiposki hiljaa, äläkä puutu miesten keskusteluihin!
- paljon kivampi,
jos haistaisit pitkän paskan ja menisit muualle kitisemään!
- tää aina
menee. Aina, joka helvetin ikinen kerta löytyy joku onneton pelle jonka on pakko päästä pätemään ja pilaamaan kaikki.
- ehkä olisi...
tää aina kirjoitti:
menee. Aina, joka helvetin ikinen kerta löytyy joku onneton pelle jonka on pakko päästä pätemään ja pilaamaan kaikki.
parasta, että lähtisit jonnekin muualle pelleilemään!
- tunnustaa
Että JYP pääsi yllättävän pitkälle kun pelaa finaalissa Kärppiä vastaan, ei siihen moni joukkue kykene ja toivottavasti JYP pystyy antamaan kunnon vastusta ettei nyt ihan läpihuutoo juttuna tule taas Suomenmestaruus :)
T:Kärppä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380