Verotonta 7500 euroa kuussa ja,,,,,,

Kokoomus ajaa verottoman osinkotulorajan
(90000 e)nostamista. Siis 7500 euroa verotonta
kuussa ja sekään ei riitä,mutta kiinteistövro
tuplataan mummonmökeistä alkaen. Fantastista,
eikö vain?
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

samoin kuin muitakin tuloja, sanoohan sen järkikin.
Jos kokoomukselle tuon asian ymmärtäminen on vaikeaa, niin, eipä istu seuraavassa hallituksessa.
Demarit ja Kokoomus kyllä tuon hyväksyvät, mutta kansa ei.

Äänestä
  • lähde sekoomuksen kanssa seuraavaan hallitukseen. Jos demarit voittavat vaalit niin demarit ja kepu muodostavat hallituksen. Jos sekoomus voittaa niin ntkymeno jatkuu. Se oli todella huono vaihtoehto suomalaisille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkkailija,,,,, kirjoitti:

Kokoomus ajaa verottoman osinkotulorajan
(90000 e)nostamista. Siis 7500 euroa verotonta
kuussa ja sekään ei riitä,mutta kiinteistövro
tuplataan mummonmökeistä alkaen. Fantastista,
eikö vain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu