Nosturi, Telakkakatu 8, Helsinki
Pe 17.4. ovet aukeavat klo 20:00
Liput 15€
Ikäraja -S-/K18
Helmikuussa 2008 Elmu ja Fight Club Finland järjestivät yhdessä rockia ja vapaapainia sisältävän illan, joka nimettiin Saturday Nite Rockfightiksi. Tänä vuonna perinnettä jatketaan 17. huhtikuuta Nosturissa Friday Nite Rockfight -show'lla.
Illan rock-osuudesta vastaa ruotsalainen hevijätti, vuonna 1996 perustettu Sparzanza. Painikehässä illan pääotteluna on kahden veteraanin kolmas kohtaaminen - suomalaisen wrestlingin pioneeri StarBuck iskee yhteen kansainvälisen supertähden Steve Corinon kanssa. Tämä ottelu, joka käydään "paras kolmesta" -periaatteella tulee olemaan huippuluokka, sillä StarBuck on kaksinkertainen euroopanmestari ja Sterve Corino on pitänyt hallussaan 56 eri mestaruutta uransa aikana.
Friday Nite Rockfightissä nähdään myös Stark Adderin ja Ibo Tenin viimeinen kohtaaminen. Miehet ottavat yhteen Last Man Standing -ottelussa, jossa ei sääntöjä tunneta. Miesten edellisessä kohtaamisessa helmikuussa Ibo Ten joutui häviön myötä luopumaan naamiostaan, jota hän oli kantanut vuosia ja paljastamaan kasvonsa ensimmäistä kertaa.
Lisäksi joukkueottelussa Beauty and the Beast; Häijy-Heimo Ukonselkä ja Valentine kohtaavat alokkaat El eXcentricon ja Jesse The Kiddin. Nuorukaiset joutuvat kohtaamaan paljon kokeneemman joukkueen ja Friday Nite Rockfightissa nähdään kuinka pitkälle nuoruuden into voi kantaa kokemusta vastaan.
Lisäksi tarjolla on roima annos raskasta rokkia, kun paikallinen Silver Moth -yhtye lämmittelee Sparzanzaa. Yhtyeet soittavat otteluiden välissä.
Liput myynnissä ke 25. päivä alkaen
Lisätiedot:
http://www.elmu.fi/
http://www.sparzanza.com/
Friday Nite Rock Fight 17.04.09, Nosturi, Helsinki
Nimetön
0
431
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1583882Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1003671Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423213Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest202540- 1842238
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu271417- 971267
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1281098Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241091Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691048