käsky kuuluu muslimille

Jer. 25:31 
Sen pauhu kantautuu maan ääriin saakka. Herra käy oikeutta kansojen kanssa, hän vaatii tilille kaikki ja antaa miekan surmata jumalattomat.
3129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vaan hanen sijallaan on allah ja hanen profeettansa!


-eiko silloin muslimit ole jumalattomia?
Toiseksi esittaako muhamed Jumalaa?
-millainen rangaistus siita on?

Esiintyihan Leninkin jumalana.
Ja japanin keisari.
ja paavikin.
tammesta ja ingmanista en ole aivan varma..

Äänestä
  • sanoilla "Jumalaa ei ole",ja on vain Allah ja hänen profeettansa,ja kun "ihminen ei ole voinut sitä (Koraania) kirjoittaa",niin kuka sen on sitten kirjoittanut?Se on helppo päätellä.

    Äänestä

Jeesuskaan ei lausunut hanen nimeaan,vaan sanoi:
-olkoon sinun nimesi pyhitetty!
-edelleen, Jeremia ei ollut muslimien profeetta, vaan israelin profeetta.
-edelleen, muhammed ei ollut Mooseksenlainen.
-edelleen mmumhammed ei ollut israelin suvusta.
-samoin elia on israelin profweetta.



Tassa muslimit:
1 kun 18.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jumalattomat kirjoitti:

Jer. 25:31 
Sen pauhu kantautuu maan ääriin saakka. Herra käy oikeutta kansojen kanssa, hän vaatii tilille kaikki ja antaa miekan surmata jumalattomat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu