www.adressit.com/haukipudas
yli 800 allekirjoitusta
www.adressit.com/haukipudas
16723
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
noin 18500. Enemmistön mielipide vielä kaukana!
vastaamaan kun ne on Oulussa asioilla, kaupassa tai leipäjonossa. Eikä niillä oo nettiä !
tehä noita aloituksia,minä en kuitenkaan pane nimeäni kumpaankaan adressiin!
Aika näyttää kuinka käy,mitäpä tuota maalaa piruja seinälle;))
adressi liikkeellä? missä voi allekirjoittaa?
En tosiaankaan tiedä onko toista adressia,kunhan vahingossa sanoin noin;)
Itsenäisyyttä kannattavat ovat fiksumpia,eivät vouhkaa adressien kanssa!
Minulle on ihan sama ollaanko Haukiputaalaisia vai Oululaisia,ei se elämä sen "rikkaammaksi" kuitenkaan muutu,ei tule tukia,ei lisiä,vain pelkkä eläke,jos nyt eivät sitäkin leikkele pois:((
ajattelet tuon asian. Minä kuitenkin allekirjoittaisin itsenäisenä-kuntana jatkamisen puolesta adressin, jos joku sellaisen laittaisi liikenteeseen. Olishan se kiva nähdä, kumpia löytyisi enemmän. Valtuusto tietysti asian päättää, mutta voisihan nuo adressit olla jonkunlaisena mittarina koska toinen puoli on lähtenyt adressin kanssa liikkeelle.
puolesta adressin, niin sen allekirjoittaa vain tollot, tyhmät ja tietämättömät.
taloustilanne pistää liitoslaskelmat uusiksi. Mitä enemmän uutisia Oulusta, sitä hiljaisemmaksi kannattajat käy. Siis, liitoskannattajat!
vaan osaa, eivätkä kykene adressia tekemään. Itsenäisyyttä ei vissiinkään niin kovasti haluta
taitaa tulla. Ratkaisevassa kokouksessa syksyllä se sitten esitellään. Aatteleppa jos siihen saadaan enemmistö taakse. Vaviskaa liitosadressinne kanssa!
enemmän oman kunnan taloustilanteesta.
kirjoittelee, ei mene kuulaan yksinkertaisinkaan matematiikka! Oulun taloustilanteen heikkeneminen on kärpäsen surinaa verrattuna Haukiputaan ahdinkoon! Mitäs luulet, paljonko on Oulussa ja verraten Haukiputaalla velkaa asukasta kohden?
pidät itseäsi varmaan fiksuna???
No kyllä tuolla tyylillä kirjoittavat osataan lokeroida ö-mappiin.
Oman tyhmyytesi osoitat heittämällä ilmoille taas kaiken ilman perusteluja. Onko tukkimiehen kirjanpito sulle tuttu? Kokeile sen kanssa ynnäillä, niin katsotaan sen jälkeen, kuka siellä lanseeraamassasi ö-mapissa luuraa.
ja mielipiteideinen vapaus.
Väitellä voi muutenkin, kuin nimitellemällä toisia,tolloiksi, vähä älyiseksi,ym.
Paljon on sinulla opittavaa. Tuollaisella asenteella et pitkälle pötki, vai oletko saanut haukiputaan ammattivalittajalta oppisi? Onneksi ei olla Suomessa ainoa kunta, jota tämänhetkinen tilanne koittelee. Kasvahan rauhassa aikuiseksi ja opettele edes ne alkeellisemmat käytöstavat.
Adressiin on tullut yhteensä 860 allekirjoitusta 258 eri IP-osoitteesta sanoo tilasto-osa.
Eli tahtoo sanoa, että allekirjoitukset ovat tulleet 258:ta tietokoneelta. Kysymys kuuluu kuka esintyy toisten nimillä? Onko petoksen tunnusmerkistö täyttynyt vai käyttääkö joko toisen nimeä luvatta?