No - sitä ei tietenkään tule, sillä Niinistö on keskittynyt esseiden kirjoitteluun ja antaa haastatteluja, joissa hän ei kerro, että kuplaa voidaan täyttää eri tavoin ja että siitä metodista riippuu, onko kyse onnistuneesta talouden elvytyksestä, vai operaatiosta, jolla valtiot lahjoittavat sijoittajille varallisuutta.
Missä Niinistön puheenvuoro optioista?
O'Selene
2126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Taas saimme lukea että eduskunnassa talouden pito on kuin hollitallissa,ei tiedetä mihin menee
ja kenelle.Erityistilintarkastus olisi suoritettava heti.En yhtään ihmettele jos
ns kaverin kaverin firmat laskuttavat eduskuntaa
mielettömiä summia.Itse talon isäntä "talousmies"
Niinistö ei ehdi puuttua asiaan kun häenen on
riennettävä haastattelusta,tv studiosta toiseen
viisastelemaan asioista jotka ei hänen toimenkuvaansa kuulu.
optiot laillisiksi ja oikein laadituksi jo Lipposen talouspoliittisessa ministerivaliokunnassa istuskellessaan juristipuolueveli Itälän kanssa?
Miksi niistä nyt turhia huolehtisi ja lausuntoja antaisi, varsinkin kun juristipuolueveli Zyckovich valvoi kärppänä hallintoneuvostossa valtio-omistajan etuja ja hallituksessa oli vielä juristipuolueveli Sasikin, jolta ei jää koskaan pieninkään kilpailijan virhe huomaamatta?
Kaikki oli Fortumin optioissa hyvin ja osoituksena tästä Fortumin hallituksen puheenjohtaja muisti Saulia vaalituella.