..valmiina mestikseen (porilaisten marssi),
ku sm-liigassa lauletaan vaan Oulun kansallislaulua.. :-)
ÄSSILLÄ ON
8
464
Vastaukset
- ???
pitäisi oma kansallislaulu ollakin. Suomen kansallislaulua ei pohjoisen pellet osaa kunnioittaa.
- sentään
Kyllä on katkeruus huipussaan :)
- parempi idea
keksikääpä parempi idea kuin oululaiset. sehän on vuosisadan oivallus tuo POHJOINEN !!!
saa vastustajalta hien pintaan ennen kuin peli edes alkaa :))) - joo,.,..,.,
parempi idea kirjoitti:
keksikääpä parempi idea kuin oululaiset. sehän on vuosisadan oivallus tuo POHJOINEN !!!
saa vastustajalta hien pintaan ennen kuin peli edes alkaa :)))aluksi kuulosti hienolta toi pohjoinen huuto,mut nykyisin naurattaa vaan aika väsynyt juttu ja maammelaulua kyllä tulisi kunnioittaa.
ps.ei mitään kärppiä vastaan toivottavasti voitatte noi jyväskyläiset urpot - varmaan
joo,.,..,., kirjoitti:
aluksi kuulosti hienolta toi pohjoinen huuto,mut nykyisin naurattaa vaan aika väsynyt juttu ja maammelaulua kyllä tulisi kunnioittaa.
ps.ei mitään kärppiä vastaan toivottavasti voitatte noi jyväskyläiset urpotMikä siinä yhdessä pienessä sanassa on niiiiiiin kauheeta että se "häpäisee maammelaulun" tai jos korostaa sanaa pohjoinen, niin miksi silloin muka jättää kunnioittamasta maammelaulua??
Pelkkää höpötystä ja ilmanaikusta marinaa nämä tällaiset "maammelaulun raiskaukset" ja "kunnioittamatta jättämiset"
Kyl se vaan kuullostaa niin hienolle ja vastustajien fanit ovat ihan hiilenä :D - **Eino**
parempi idea kirjoitti:
keksikääpä parempi idea kuin oululaiset. sehän on vuosisadan oivallus tuo POHJOINEN !!!
saa vastustajalta hien pintaan ennen kuin peli edes alkaa :)))Se on moukkamaista, olitte te siitä mitä mieltä tahansa. Mut jatkakaa toki, jos se on teidän mielestä coolia.
Ai nii. Seuraa raju paljastus: Vastustajan pelaajien hiki on peräisin alkulämmittelystä. Ei siis lappalaisten ininästä. Eli tervetuloa takas maan pinnalle. - ininää
**Eino** kirjoitti:
Se on moukkamaista, olitte te siitä mitä mieltä tahansa. Mut jatkakaa toki, jos se on teidän mielestä coolia.
Ai nii. Seuraa raju paljastus: Vastustajan pelaajien hiki on peräisin alkulämmittelystä. Ei siis lappalaisten ininästä. Eli tervetuloa takas maan pinnalle.Oulu ei ole vielä lappia, joten takaisin koulun penkille jos on maantieto noin pahasti hukassa.
Vasustajan fanit ovat hiilenä pohjoisen kajahtaessa, ei ehkä pelaajat.. - **Eino**
ininää kirjoitti:
Oulu ei ole vielä lappia, joten takaisin koulun penkille jos on maantieto noin pahasti hukassa.
Vasustajan fanit ovat hiilenä pohjoisen kajahtaessa, ei ehkä pelaajat..No niin, nyt on käyty koulunpenkillä, joten voidaan viilata lisää pilkkua. Oulu ei ehkä ole virallisesti lappia, mutta kovasti porukka mainostaa, että kärpillä on puoli suomea takana. Tällä puolikkaalla tuskin tarkoitetaan etelä-suomea. Mielestäni lappi on sopiva nimitys pohjoiselle suomelle, vaikka se ei virallisesti kajaanista alakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke542771- 1252050
- 921758
- 1621339
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731321- 611235
- 691112
- 631080
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731049Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t33997